PëRMBLEDHJE

Kandidat për çmim Oskar. Në vitet 50', kur gjuetia për lidhjet komuniste shtrihej deri në Hollivud, një arkëtar përballet me komisionin hetimor pasi lejon disa skenaristë të përjashtuar të shkruajnë nën emrin e tij

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Përse bie kjo daulle (1969)

  image
  Katrina dhe Xhaviti, dy të rinj vullnetarë, bien në dashuri gjatë ndërtimit të një hekurudhe dhe vendosin të martohen. Por babai i Katrinës, malësor, i cili e ka...
 • People We Know Are Confused (2021)

  image
  Set in Vilnius, a modern city still in search for its relation to the past, three parallel stories with three average people marooned in a state of change,...
 • Flutura në kabinën time (1988)

  image
  Tomka i mbetur jetim e i rritur nga xhaxhai dhe e shoqja, punon shofer në fshat. I ri rebel dhe i sertë nga natyra. Atij i hyn në zemër Flutura, mësuesja e...
 • Balonat (1979)

  image
  Lufta antifashiste zgjon edhe fëmijët. Me ndihmën e mësuesit të tyre, ata mendojnë të shkruajnë në balona parrulla që t'i shohë i gjithë populli dhe fashistët të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.