PëRMBLEDHJE

Pas luftës së parë botërore, një gjermane e re që mban zi për vdekjen e të fejuarit në luftë, njihet papritur me një francez misterioz që sjell lule tek varri i tij. Kandidat për nëntë çmime Cezar 2017

Fotot

Franci:Njeriu që deshaFranci:Njeriu që deshaCinema PrestigeFranci:Njeriu që deshaFranci:Njeriu që deshaFranci:Njeriu që deshaFranci:Njeriu që deshaFranci:Njeriu që desha

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Red Earth (1975)

  image
  In Autumn of 1941, the German army, determined to put down a Communist-led uprising in Serbia, is conducting a policy of killing 100 hostages for any German...
 • Girl from the Mountains (1972)

  image
  The relationship between a boy and a girl shortly after the start of the war and the arrival of the Germans. He goes to Chetniks, and there he disappears without...
 • Freedomfighters (1996)

  image
  At the outbreak of the Spanish Civil War, the nun Maria is forced to flee her convent. She takes refuge in a brothel, until it is liberated by a woman's anarchist...
 • The Battle of Kosovo (1989)

  image
  On June 28th 1389, at Kosovo Polje, an army of the Serbian Prince Lazar made a stand against the advancing Ottoman forces of Sultan Murad, resulting in a great...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.