poster

Legend of the Boneknapper Dragon

Legend of the Boneknapper Dragon (2010)

Animacion, Afatshkurtër, Aventurë, Familjar, Fantazi, Mister, Komedi, Aksion | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: John Puglisi

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10

PëRMBLEDHJE

When Gobber's house burns down, the old Viking is convinced that his nemesis, the legendary Boneknapper Dragon, is responsible. Bent on revenge, Gobber resolves to hunt it down once and for all, despite the fact that no one believes the dragon exists. Regardless, Hiccup and the gang decide to accompany him for his own good. On the sea voyage, Gobber tells the story of his rivalry with the beast, which gets sillier with each episode. When the gang find themselves shipwrecked on the suspected island of the beast, they are about to learn the truth about the dragon.

Fotot

Legend of the Boneknapper DragonLegend of the Boneknapper Dragon

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Harry Potter dhe i burgosuri i Azkabanit (2004)

  image
  Eshte viti i trete i Herrit ne Hoguarts: Jo vetem qe do kete telashe per te, por do te kete dhe nje mesues te ri ne lenden e "Mbrojtjes kunder Arteve te Erreta"....
 • Harry Potter dhe Kupa e Zjarrit (2005)

  image
  Per Herri Poterin, qendrimi ne shtepine e xhaxhait dhe tetos se tij behet i padurueshem ndaj ai vendose tia mbathe, por ne boten e magjise atij i duhet te...
 • Legjenda e Hallovaianit (2018)

  image
  Kur tre miq të mirë, gjejnë një kuti mistike dhe gabimisht e hapin, i gjithë ishulli i Havait vihet në rrezik. Një krijesë e frikshme me kokë ananasi, do ta...
 • Dragoni i lumtur (2009)

  image
  Një dragua i ri kinez dënohet nga perëndite të zbresë poshtë në tokë për të jetuar si njeri i zakonshëm. Derisa forcat e këqija të zbulojnë identitetin e tij të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.