Во малото место Ивање пристигнува младата лекарка Ана Колар, која доаѓа таму по смртта на помајката Тилда за да дознае нешто за нејзиниот живот и за тамошниот имот што мајка ѝ ѝ го оставила во наследство. Со имотот управува Божо Магдиќ, чиј син Виктор Ана го запознава по симнувањето од возот...

Се прикажува на каналите:

RTL  

Беше на каналите:

O Kanal  RTV Slon  ATV  FTV  

Следна епизода:

Утре
12:25
Ватре ивањске 1, Еп. 89, играна серија
Утре
13:25
Ватре ивањске 1, Еп. 90, серија
вторник
13:40
Ватре ивањске 1, Еп. 91, играна серија
вторник
14:35
Ватре ивањске 1, Еп. 92, играна серија
среда
13:40
Ватре ивањске 1, Еп. 93, играна серија
среда
14:35
Ватре ивањске 1, Еп. 94, играна серија
четврток
13:40
Ватре ивањске 1, Еп. 95, серија
четврток
14:35
Ватре ивањске 1, Еп. 96, играна серија
петок
13:40
Ватре ивањске 1, Еп. 97, играна серија
петок
14:35
Ватре ивањске 1, Еп. 98, играна серија
24.1.22
13:35
Ватре ивањске 1, Еп. 99, играна серија
24.1.22
14:30
Ватре ивањске 1, Еп. 100, играна серија
25.1.22
13:35
Ватре ивањске 1, Еп. 101, играна серија
25.1.22
14:30
Ватре ивањске 1, Еп. 102, играна серија
26.1.22
13:35
Ватре ивањске 1, Еп. 103, играна серија
26.1.22
14:30
Ватре ивањске 1, Еп. 104, играна серија
ПРЕПОРАКИ
 • Одгледани од волци (2020)

  сабота
  image
  Серијата се одвива на мистериозна планета во рана фаза на колонизација и се фокусира на двајца андроиди кои одгледуваат деца во човечка колонија, која е под...
 • Син (2017)

  сабота
  image
  Играна серија Син, снимљена је према истоименом бестселеру Филипа Мејера, номинованом за Пулицерову награду. То је импресивна сага о америчкој породици и о...
 • Тајните на младите благороднички (2010)

  сабота
  image
  Радња је смештена у доба Ане Карењине, у 1877. годину када је руска империја била у рату са Турском. У центру збивања налазе се ученице плаве крви, надалеко...
 • Розвел: Ново Мексико (2019)

  сабота
  image
  Откако се враќа во својот роден град Розвел во Ново Мексико, Лиз ја открива шокантната вистина за момчето што ѝ било симпатија кога била тинејџерка, а сега е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.