Савана, на галено наречена Сави, веќе извесно време со сопругот Хари се обидува да добие дете. Работата ѝ одзема многу време и повеќето од него го минува во канцеларијата. Исцрпена од притисокот на проширување на семејството, таа почнува љубовна врска со еден колега од работа. Но тогаш се случува токму тоа што го посакува, само што сега не знае како да се постави. Имено, останува трудна, ама не знае дали детето е од сопругот или од колегата. Сестра ѝ Џослин менува мажи почесто одошто можеби би требало, па кога и тоа ќе ѝ здодее, се одлучува за нешто ново. Ејприл никако да се опоравила од смртта на сопругот, а Карен од трагичната врска со еден пациент...

Беше на каналите:

Stinet  STAR Life  SUPER RTL  

Препораки
 • Тајне дјеверуша (2019)

  image
  Ово је узбудљива аустралска драма о три најбоље пријатељице од којих свака скрива неку тајну. Оливијино савршено вјенчање крене по злу након што једна од...
 • Милост (2013)

  image
  Милост је прича о прелепој младој девојци Нарин која је јуначки и с поносом превладала све препреке које је живот ставио пред њу. Долазак из малог града до...
 • Немогуќа љубав (2019)

  image
  Миран Асланбеј је једини наследник ове породице и 27 година је растао са мислима о освети. Он не зна да воли нити да буде среќан, једино што жели је да освети...
 • Иванденски огнови (2014)

  image
  Во малото место Ивање пристигнува младата лекарка Ана Колар, која доаѓа таму по смртта на помајката Тилда за да дознае нешто за нејзиниот живот и за тамошниот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.