рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 10/10
(4 гласови)

Савана, на галено наречена Сави, веќе извесно време со сопругот Хари се обидува да добие дете. Работата ѝ одзема многу време и повеќето од него го минува во канцеларијата. Исцрпена од притисокот на проширување на семејството, таа почнува љубовна врска со еден колега од работа. Но тогаш се случува токму тоа што го посакува, само што сега не знае како да се постави. Имено, останува трудна, ама не знае дали детето е од сопругот или од колегата. Сестра ѝ Џослин менува мажи почесто одошто можеби би требало, па кога и тоа ќе ѝ здодее, се одлучува за нешто ново. Ејприл никако да се опоравила од смртта на сопругот, а Карен од трагичната врска со еден пациент...

Се прикажува на каналите:

Stinet  

Беше на каналите:

FOX Life  SUPER RTL  

Следна епизода:

денес
05:15
Љубавнице 3, Еп. 2
ПРЕПОРАКИ
 • Фринџ (2008)

  денес
  image
  Возбудлива, напната и со многу пресврти,извонредна и интригантна серија која истовремено ќе не одушеви и запрепасти, и која ја истражува нејасната граница помеѓу...
 • Проект: Сина книга (2019)

  денес
  image
  Д-р Џеј Ален Хајнек, брилијантен астрофизичар, е регрутиран во многу тајна програма заедно со капетанот Мајкл Квин. Полека сфаќа дека е во центарот на опасна игра...
 • Köln 50667 (2013)

  денес
  image
  The daily soap is famous in Germany for its absolutely bad acting.
 • Деграси: Следеќа генерација (2001)

  денес
  image
  Деграсси: Тхе Неxт Генератион канадска је тинејџерска серија смјештена у свијет који су осмислили Линда Сцхуyлер и Кит Хоод 1979. године. То је четврта серија у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.