По повод нејзиниот неодамнешен брак со Сифис (Апостолис Тоцикас), Мелина (Елени Ваитсу) доаѓа да помине време во Атина со нејзините пријатели од Крит. Еден млад човек од Кипар, Ахилеас (Андреас Георгиу) и неговите пријатели се во истиот бар. Мелина и Ахилеас се среќаваат и започнуваат да флертуваат. Тој и нуди брош, вино што го произведува неговото семејство. Следното утро Мелина се буди во хотелски кревет со Ахилеас. Засрамена, таа брзо излегува од собата, дури и не се сеќава на неговото име. Ахилеас се буди и, како неа, не се сеќава на нејзиното име. И двајцата се враќаат во вообичаениот живот, продолжувајќи ги подготовките за венчавката, не знаејќи дека судбината наскоро ќе ги обедини.

Се прикажува на каналите:

Prva MAX  Prva World  

Беше на каналите:

Sitel  Prva  

Следна епизода:

денес
18:30
Бруско
денес
20:45
Бруско ®
денес
21:30
Бруско ®
денес
02:14
Бруско
Утре
07:30
Бруско ®
Утре
10:30
Бруско
Утре
11:15
Бруско
Утре
16:00
Бруско ®
Утре
20:45
Бруско ®
Утре
21:30
Бруско ®
Утре
02:00
Бруско ®
петок
07:30
Бруско ®
петок
10:30
Бруско
петок
11:15
Бруско
петок
16:00
Бруско ®
петок
18:45
Бруско
петок
20:45
Бруско ®
петок
21:30
Бруско ®
сабота
02:00
Бруско ®
сабота
13:30
Бруско ®
сабота
14:30
Бруско ®
сабота
15:15
Бруско ®
сабота
16:15
Бруско ®
недела
01:15
Бруско ®
недела
02:00
Бруско ®
недела
03:00
Бруско ®
недела
03:45
Бруско ®
недела
13:30
Бруско ®
недела
14:30
Бруско ®
недела
15:15
Бруско ®
недела
16:15
Бруско ®
недела
23:00
Бруско ®
понеделник
01:15
Бруско ®
понеделник
02:00
Бруско ®
понеделник
03:00
Бруско ®
понеделник
03:30
Бруско ®
понеделник
03:45
Бруско ®
понеделник
07:30
Бруско ®
понеделник
10:30
Бруско
понеделник
11:15
Бруско
27.9.21
16:00
Бруско ®
27.9.21
18:45
Бруско
27.9.21
20:45
Бруско ®
27.9.21
21:30
Бруско ®
28.9.21
02:00
Бруско ®
28.9.21
07:30
Бруско ®
28.9.21
10:30
Бруско
28.9.21
11:15
Бруско
28.9.21
16:00
Бруско ®
28.9.21
18:45
Бруско
28.9.21
20:45
Бруско ®
28.9.21
21:30
Бруско ®
29.9.21
02:00
Бруско ®
ПРЕПОРАКИ
 • Обожаватељка (2017)

  денес
  image
  La Fan tells the story of a comic, cheerful and humble woman who is a fan of a famous tv actor and by a twist of fate, she will come unexpectedly into his life...
 • Мелек (2019)

  денес
  image
  Прича о двије обитељи Карадаг и Ширхан које су блиске стољеќима и до чијег је раздора дошло када се кќи обитељи Карадаг супротставила наредби патријарха у којем...
 • Вовед во анатомија (2005)

  денес
  image
  'Увод' је други најгледанији програм у Америци, одмах иза овогодишњег Супербоwла који је био најгледаније финале америчког ногомета посљедњег десетљеќа. Серија је...
 • У корак са Кардашијанима (2006)

  денес
  image
  Ова породица је променила свет. Под сталном лупом јавности, њихов луксузни стил живота натерао је многе да пожеле да су у њиховој кожи. Данас сви знају за сестре...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.