Ричард Гир заедно со Хелен Мекрори играат улоги на разведени родители во оваа семејна приказна. Кога животниот стил на нивниот син Кејден излегува од контрола, последиците се закана за иднината на семејството.
Ричард Гир го игра Макс, харизматичен американски бизнисмен во Лондон и низ светот. Хелен Мекрори ја игра Кетрин, британска наследничка, која е отуѓена од Макс по нивниот развод пред неколку години. Нивниот 30-годишен син Кејден (Били Хаули) го води британскиот весник на Макс и е предодреден да ги следи чекорите на татко му како еден од најмоќните луѓе на светот. Но, кога животниот стил на Кејден излегува од контрола, последиците се закана за иднината на семејството и на нивната деловна империја, а тоа има големо влијание и врз земјата на којашто ѝ претстојат избори.

Беше на каналите:

BBC First  HTV3  Jolly HD  HBO2  HBO3  Cinemax  

Препораки
 • Money. Murder. Zurich. (2016)

  image
  Maybe you can't make a killing in Zurich anymore, but it's still possible to kill and get killed - Attorney Thomas Borchert is back in his native Zurich. And if...
 • Вавилон Берлин (2017)

  image
  Берлин во лудите 1920-ти е метропола за талентираните и амбициозните. Но, зад блескавата површина, осиромашените маси се стремат кон подобар живот. Тоа е време на...
 • 911 (2018)

  image
  Драма која прати ужурбане животе и каријере припадника хитних служби, полицајаца, ватрогасаца и хитне помоќи, људи који ризикују своје животе како би спасли туѓе.
 • Der Bozen Krimi (2015)

  image
  The Bolzano thriller - the series.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.