poster

Alles Wissen

Alles Wissen (2006)

докоментарен | Германија

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
ПРЕПОРАКИ
 • Build It Bigger (2006)

  image
  Architect Danny Forster gets up close and personal with mega construction. Along the way, Danny explores design and construction of amazing structures. Danny...
 • Ертшот награда: Нашата планета поправка на (2021)

  image
  Амбициозна и важна серија фокусирана на иницијативата Ертшот за спасување на нашата ранлива планета. Ова е критична декада за Земјата. Соочувањето со итна потреба...
 • Савршени планет (2021)

  image
  Земља је савршен планет. Креќе се орбитом на савршеној удаљености од Сунца. Нагнута је под најбољим кутом и има мјесец пристојне величине да остане у равнотежи....
 • Неразјаснетите досиеја на НАСА (2012)

  image
  Непознати летеќи објекти снимљени НАСА-иним камерама, пилоти који су властитим очима примјетили тајанствена свјетла, необичне сјене на Марсу - све су то феномени...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.