КИНО Страница 1

 • Соник Супер Еж
  U kinima od 27.2.20

  Соник Супер Еж

  Sonic the Hedgehog (2020)

  Базирана на играта, Sonic the Hedgehog ја раскажува приказната како најбрзиот еж во светот се приспособува во новиот дом на Земјата.

 • Невидливиот човек
  U kinima od 27.2.20

  Невидливиот човек

  The Invisible Man (2020)

  Заробена во насилна врска која ја контролира богат и брилијантен научник, Сесилија Кас ( Moss) бега среде ноќ и исчезнува, помогната од својата сестра ( Harriet Dyer), нивниот другар од детството ( Aldis Hodge) и...

 • Маскирани шпиони
  U kinima od 26.12.19

  Маскирани шпиони

  Spies in Disguise (2019)

  Супер шпионот Ленс Стерлинг(Вил Смит) и научникот Волтер Бекет(Том Холанд) се речиси скрос спротивни еден од друг. Ленс е елегантен и пријатен. Волтер...не е. Но кога настаните почнуваат да одат во обратна насока од...

 • Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер
  U kinima od 19.12.19

  Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер

  Star Wars: The Rise of Skywalker (2019)

  Никој не е навистина заминат...Патувањето на Реј продолжува и сагата на Скајвокер завршува во Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер, во кино во декември 2019. Билети во продажба од 22.10.2019.

 • Терминатор: Мрачна судбина
  U kinima od 31.10.19

  Терминатор: Мрачна судбина

  Terminator: Dark Fate (2019)

  Од 31 октомври во кината пристигнува "Терминатор: Мрачна судбина" кој претставува, како што го најавуваат авторите, продолжение на вториот дел на филмот од 1991 година и кој повторно ќе ја собере старата, добро...

 • Близнак
  U kinima od 10.10.19

  Близнак

  Gemini Man (2019)

  Хенри Броган е елитен убиец кој неочекувано станува мета на млад и мистериозен оперативец кој може да го предвиди секој негов потег. Филмот е режиран од оскаровецто Анг Ли, а продуценти се познатите Џери Брукхајмер,...

 • Овчичката Шон: Фармагедон
  U kinima od 26.9.19

  Овчичката Шон: Фармагедон

  Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (2019)

  Кога вонземјанин со супер моќи доаѓа на Моси Ботом фармата, овцата Шон оди на мисија да ја испрати вонземјанката дома пред злобната организација може да ја зароби.

 • Ад Астра
  U kinima od 19.9.19

  Ад Астра

  Ad Astra (2019)

  Приказната го следи астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) кој патува до самиот раб на Сончевиот систем во потрага по неговиот исчезнат татко, кој исчезна како би ја разоткрил мистеријата што се заканува да го загрози...

 • Тера Вили
  U kinima od 12.9.19

  Тера Вили

  Terra Willy: Planète inconnue (2019)

  По уништувањето на нивниот брод, младиот Вили е одвоен од неговите родители со кои патувал во вселената. Неговата резервна капсула слетува на дива и неистражена планета.

 • Човек-пајак: Далеку од дома
  U kinima od 04.7.19

  Човек-пајак: Далеку од дома

  Spider-Man: Far From Home (2019)

  Питер Паркер и неговите пријатели одат на летен одмор во Европа, каде што Питер се обидува да се бори против новиот непријател, Мистерио, кој како што укажува и неговото име, можеби не е се што тој го појавува.

 • Луѓе во црно: Интернационала
  U kinima od 13.6.19

  Луѓе во црно: Интернационала

  Men in Black: International (2019)

  "Луѓе во црно" отсекогаш ја штителе Земјата од ѓубрето на универзумот со свои агенти во секој поголем град во светот. Во оваа нова авантура тие се соочуваат со најголемата закана до сега: крт во нивната организација.

 • Икс-Мен: Мрачниот феникс
  U kinima od 06.6.19

  Икс-Мен: Мрачниот феникс

  Dark Phoenix (2019)

  За време на една спасувачка мисија во вселената, Џин Греј се претвора во моќниот и опасен Темен Феникс. Кога Џин излегува од контрола, Икс-Мен мораат да се здружат за да се борат против еден од своите. Во овој филм,...

 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите
  U kinima od 30.5.19

  Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  Godzilla: King of the Monsters (2019)

  Новата приказна ги следи херојските напори на криптозоолошката агенција Монарх кога нејзините членови се соочуваат со божествените чудовишта, вклучувајќи ја и моќната Godzilla, која се судира со Mothra, Rodan, и...

 • Брајтбурн
  U kinima od 23.5.19

  Брајтбурн

  Brightburn (2019)

  Што ако на Земјата слета дете од некој друг свет, но наместо да стане херој на човештвото, тој е нешто многу злобно? „Брајтбурн“ претставува субверзивен поглед на радикалниот нов жанр на суперхеројски хорори. Во...

 • Покемон: Детективот Пикачу
  U kinima od 16.5.19

  Покемон: Детективот Пикачу

  Pokémon Detective Pikachu (2019)

  Во светот каде луѓето собираат Покемони за да се борат, едно момче среќава интелигентен Пикачу кој што зборува и кој што се обидува да биде детектив.

Почеток « 1 2 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.