КИНО

 • Јули
  U kinima od 28.11.19

  Јули

  Yuli (2018)

  Режисерот Icíar Bollaín ја претставува приказната за кубанскиот танчар Карлос Акоста, легенда во светот на танцот и првиот црн танчер кој настапува во најпознатите балетски улоги. Танчер кој не сакал да танцува.

 • Снежното кралство 2
  U kinima od 21.11.19

  Снежното кралство 2

  Frozen II (2019)

  Ана, Елса, Кристоф и Олаф одат далеку во шумата за да ја дознаат вистината за античката мистерија на нивното царство.

 • Bring the soul: The Movie
  U kinima od 07.8.19

  Bring the soul: The Movie

  Bring the Soul: The Movie (2019)

  Светејќи посилно од било кое светло на сцената, сега групата нѐ поканува позади неа. На денот на нивниот последен концерт во Европа, на еден покрив во Париз, БТС ја раскажуваат нивната приказна од искуството стекнато...

 • Кралот Лав
  U kinima od 18.7.19

  Кралот Лав

  The Lion King (2019)

  Сосема новите авантури на „Кралот Лав“ во африканската савана каде што се раѓа идниот крал. Но, не го прославуваат сите во кралството раѓањето на новото лавче. Симба мора да ги совлада предавството и трагедијата....

 • Рокетмен
  U kinima od 30.5.19

  Рокетмен

  Rocketman (2019)

  Епска музичка фантазија за нецензурираната животна приказна на музичката ѕвезда Елтон Џон. Во главните улоги се Тарон Егертон, Џејми Бел, Ричард Мејден и Брајс Далас Хауард.

 • Аладин
  U kinima od 23.5.19

  Аладин

  Aladdin (2019)

  "Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата кој може да биде главен во одредувањето на нивната...

 • UglyDolls: Совршено несовршени
  U kinima od 09.5.19

  UglyDolls: Совршено несовршени

  UglyDolls (2019)

  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш дека кој си ти вистински е она што е најважно.

 • Студена војна
  U kinima od 04.4.19

  Студена војна

  Zimna wojna (2018)

  Филмот СТУДЕНА ВОЈНА зборува за страствена љубовна приказна меѓу двајца љубовници од различна потекло и темперамент кои отпрвин изгледаат неспојливо, но судбината ги предодредила еден за друг. Сместен во време на...

 • Кнедличка
  U kinima od 28.2.19

  Кнедличка

  Dumplin' (2018)

  Вилудин Диксон е полничка тинејџерка и ќерка на поранешна мисс. Надимак и е „Кнедличка“ кој и го дала мајка ѝ и е единствената што ја вика така. Одсекогаш сакала да седи дома и да се дружи со својата најдобра другарка...

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.