КИНО Страница 1

 • Портрет на дамата во огнот
  U kinima od 27.2.20

  Портрет на дамата во огнот

  Portrait de la jeune fille en feu (2019)

  Франција, 1770 година. Сликарката Мариен добива нарачка за свадбен портрет на младата Елоиз. Елоиз треба да стапи во брак против своја воља, а Мариен мора да ја одигра улогата на нејзина најмена придружничка, да ја...

 • Повик на дивината
  U kinima od 20.2.20

  Повик на дивината

  The Call of the Wild (2020)

  Адаптирана од омилената класика, „Повик на дивината“ живописно ни ја носи на големото платно приказната за Бак, домашно куче со големо срце, чиј домашен живот се превртува наопаку кога е наеднаш преселен од удобноста...

 • Жал ни е што ве пропуштивме
  U kinima od 06.2.20

  Жал ни е што ве пропуштивме

  Sorry We Missed You (2019)

  Рики и неговото семејство водат тешка битка со долгови уште од финансиската криза во 2008 година. Добиваат шанса да се ослободат од долговите кога Рик ќе се вработи како доставувач. Како и работата на сопругата,...

 • Опседнатост
  U kinima od 30.1.20

  Опседнатост

  The Turning (2020)

  Овој Февруари, филмот The Turning нѐ носи на еден мистериозен имот во преградито Меин, каде новата дадилка Кејт е задолжена за грижата на две сирачиња, Флора и Мајлс. Многу набрзо, открива дека куќата а и двете деца...

 • Клер Дарлинг
  U kinima od 30.1.20

  Клер Дарлинг

  La dernière folie de Claire Darling (2018)

  На првиот летен ден, Клер Дарлинг се буди убедена дека го живее последниот ден. Тогаш таа одлучува да си ја испразни куќата и да ги продаде сите омилени работи. Ова лудило ја враќа назад Мери, нејзината ќерка, која не...

 • Малите жени
  U kinima od 23.1.20

  Малите жени

  Little Women (2019)

  Филм базиран на истоимената книга во која се пишува за животот на четирите сестри, Ејми, Џо, Бет и Мег и нивното растење во Америка по Граѓанската војна. Иако многу различни една од друга, сестрите Марч цврсто стојат...

 • Пијавици
  U kinima od 16.1.20

  Пијавици

  Pijavice (2019)

  Петар Мириќ е писател кој јавно, преку локалната ТВ станица, ги изнесува своите лични ставови кои се спротивставени со принципите на политичкиот режим на претседателот Милошевиќ. Веќе следниот ден на писателот ќе...

 • 1917
  U kinima od 09.1.20

  1917

  1917 (2019)

  Во кулминацијата на Првата светска војна, две млади британски момчиња, Скофилд и Блејк добиваат речиси невозможна мисија. Во трка со времето, мора да преминат непријателски територии и да пренесат порака која ќе го...

 • Тие се бомби
  U kinima od 26.12.19

  Тие се бомби

  Bombshell (2019)

  Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на неговиот мандат.

 • Необични
  U kinima od 19.12.19

  Необични

  Hors normes (2019)

  Дваесет години Бруно и Малик живеат во одвоен свет, со аутистични деца и тинејџери. Нивното здружение обучува млади луѓе од опасните квартови да се грижат за оние кои се карактеризирани како „исклучиво комплексни“....

 • Минатиот Божиќ
  U kinima od 05.12.19

  Минатиот Божиќ

  Last Christmas (2019)

  Кејт ( Емилија Кларк) талка низ Лондон, следена од музиката на Џорџ Мајкл, донесувајќи многу лоши одлуки, што е иритирачка последица на тоа што е вработена како виленик во божиќна продавница која работи преку целата...

 • Јули
  U kinima od 28.11.19

  Јули

  Yuli (2018)

  Режисерот Icíar Bollaín ја претставува приказната за кубанскиот танчар Карлос Акоста, легенда во светот на танцот и првиот црн танчер кој настапува во најпознатите балетски улоги. Танчер кој не сакал да танцува.

 • Нож во грб
  U kinima od 28.11.19

  Нож во грб

  Knives Out (2019)

  Во овој филм, режисерот ѝ оддава почит на Агата Кристи, забавен, модерен крими филм каде сите се осомничени за убиството на патријархот на едно ексцентрично семејство. Кога познатиот новелист Харлан Тромби е пронајден...

 • Ле Ман '66: Славни 24 часа
  U kinima od 14.11.19

  Ле Ман '66: Славни 24 часа

  Ford v Ferrari (2019)

  Двајцата добитници на Оскар, Мет Дејмон и Кристијан Бејл се во главните улоги на вистинската приказна здружувањето на двајца дисиденти кои го потресоа светот. Од режисерот Џејмс Манголд пристигнува филмот за врската...

 • Битката за Мидвеј
  U kinima od 07.11.19

  Битката за Мидвеј

  Midway (2019)

  Епски спектакл за битката кај Мидвеј, главен пресврт на Пацифичкиот фронт во Втората светска војна. Битката кај Мидвеј била поморска битка во Втората светска војна помеѓу морнарицата на Јапонија и САД и се смета за...

Почеток « 1 2 3 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.