КИНО

 • Медена Земја
  U kinima od 17.9.19

  Медена Земја

  Honeyland (2019)

  Кога еден ќе го прекрши правилото, сите ја плаќаат цената. Последната пчеларка во Европа се соочува со сериозен предизвик кога треба да ги спаси пчелите и да ја зачува природната рамнотежа. Во Медената земја...

 • Bring the soul: The Movie
  U kinima od 07.8.19

  Bring the soul: The Movie

  Bring the Soul: The Movie (2019)

  Светејќи посилно од било кое светло на сцената, сега групата нѐ поканува позади неа. На денот на нивниот последен концерт во Европа, на еден покрив во Париз, БТС ја раскажуваат нивната приказна од искуството стекнато...

 • Аполо 11
  U kinima od 27.6.19

  Аполо 11

  Apollo 11 (2019)

  Создаден благодарение на новооткриени снимки од 70 милиметарска филмска трака, и повеќе од 11.000 часови на несредени аудио снимки, Аполо 11 нѐ носи директно во срцето на најславната мисија на НАСА – онаа која за прв...

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.