КИНО Страница 1

 • Невидливиот човек
  U kinima od 27.2.20

  Невидливиот човек

  The Invisible Man (2020)

  Заробена во насилна врска која ја контролира богат и брилијантен научник, Сесилија Кас ( Moss) бега среде ноќ и исчезнува, помогната од својата сестра ( Harriet Dyer), нивниот другар од детството ( Aldis Hodge) и...

 • Остров фантазија
  U kinima od 20.2.20

  Остров фантазија

  Fantasy Island (2020)

  Во новата верзија на Fantasy Island мистериозниот Г-дин Рорк ги остварува тајните соништа на своите гости во луксузен тропски ресорт. Но кога фантазиите ќе се претворат во кошмари, гостите мора да ги решат мистериите...

 • Опседнатост
  U kinima od 30.1.20

  Опседнатост

  The Turning (2020)

  Овој Февруари, филмот The Turning нѐ носи на еден мистериозен имот во преградито Меин, каде новата дадилка Кејт е задолжена за грижата на две сирачиња, Флора и Мајлс. Многу набрзо, открива дека куќата а и двете деца...

 • Клетва
  U kinima od 02.1.20

  Клетва

  The Grudge (2020)

  Откако една млада мајка ја убива својата фамилија во нивната куќа, детектив се обидува да го истражи мистериозниот случај, но открива дека куќата е опседната со одмазднички дух. Откако сфаќа дека духот е сега решен да...

 • Одбројување
  U kinima od 28.11.19

  Одбројување

  Countdown (2019)

  Кога една медицинска сестра симнува апликација која предвидува во кој момент некоја личност ќе умре, ѝ кажува дека има само уште 3 дена живот. Во исто време кога Часовникот откуцува а и некој ја следи, таа мора да...

 • Доктор сон
  U kinima od 07.11.19

  Доктор сон

  Doctor Sleep (2019)

  Години по настаните во „Сјаење“, сега веќе возрасниот Ден Торанс, среќава млада девојка со слични моќи како неговите и се труди да ја заштити од култот познат како Вистинскиот Јазол кој се храни со деца со моќи за да...

 • Семејството Адамс
  U kinima od 07.11.19

  Семејството Адамс

  The Addams Family (2019)

  Ako ste mislili da je vaša obitelj čudna, razmislite još jednom. Pred vratima je jedna od najčudnijih, najneobičnijih i najstrašnijih obitelji svih vremena – obitelj Addams. Ovog listopada u kina dolazi animirana...

 • Враќање во Зомбиленд
  U kinima od 17.10.19

  Враќање во Зомбиленд

  Zombieland: Double Tap (2019)

  Десет години по првиот дел кој стана култ и инстантен хит, главната актерска екипа составена од Вуди Харелсон, Џеси Ајзенберг, Ема Стоун и Абигејл Бреслин, повторно се здружува со режисерот Рубен Флишер(Веном) и...

 • Тоа: Второ поглавје
  U kinima od 05.9.19

  Тоа: Второ поглавје

  IT Chapter Two (2019)

  Дваесет и седум години по нивната прва средба со застрашувачкиот кловн, клубот "Лузери" порасна и продолжи понатака, се додека не добие телефонски повик кој ќе ги врати повторно во гратчето Дери.

 • Плен
  U kinima od 11.7.19

  Плен

  Crawl (2019)

  Кога катастрофален ураган ќе ја погоди Флорида, Хали ќе ја игнорира наредбата за евакуација како би го пронашла татко и кој е исчезнат.

 • Анабела 3
  U kinima od 27.6.19

  Анабела 3

  Annabelle Comes Home (2019)

  Демонолозите, Ед и Лорејн одлучни се да ја сочуваат Анабела од уништување и да ја сместат во заклучена соба во нивната куќа. Нивниот план е да ја заштитат ставајќи ја на сигурно, во стаклена кутија, со свештенички...

 • Брајтбурн
  U kinima od 23.5.19

  Брајтбурн

  Brightburn (2019)

  Што ако на Земјата слета дете од некој друг свет, но наместо да стане херој на човештвото, тој е нешто многу злобно? „Брајтбурн“ претставува субверзивен поглед на радикалниот нов жанр на суперхеројски хорори. Во...

 • Гробишта за миленичиња
  U kinima od 09.5.19

  Гробишта за миленичиња

  Pet Sematary (2019)

  Кридови тукушто се преселиле во нова куќа во рурален Мејн. Нивната куќа е совршена, освен две работи: автомобилите што бучат на тесниот пат и таинствените гробишта во шумата во близина на нивниот нов семеен дом. Врз...

 • Проклетството на жената тажачка
  U kinima od 25.4.19

  Проклетството на жената тажачка

  The Curse of La Llorona (2019)

  La Llorona е мексиканска легенда за една жена што ги удавила своите деца при љубоморен бес, поради неверството на својот маж. Кога ги видела своите деца како лебдат во реката, сфаќа што направила и се убива. Според...

 • Хелбој
  U kinima od 11.4.19

  Хелбој

  Hellboy (2019)

  Базиран на графичките новели од Мајк Мињола, Хелбој, растргнат меѓу светот на натприродното и човечкото, се бори со античка волшебничка која е одмазднички настроена.

Почеток « 1 2 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.