КИНО Страница 1

 • Напред
  U kinima od 05.3.20

  Напред

  Onward (2020)

  Сместен во современ измислен свет, двајца браќа тинејџери тргнуваат во потрага по магија и дали таа сѐ уште постои.

 • Остров фантазија
  U kinima od 20.2.20

  Остров фантазија

  Fantasy Island (2020)

  Во новата верзија на Fantasy Island мистериозниот Г-дин Рорк ги остварува тајните соништа на своите гости во луксузен тропски ресорт. Но кога фантазиите ќе се претворат во кошмари, гостите мора да ги решат мистериите...

 • Како шефица
  U kinima od 20.2.20

  Како шефица

  Like a Boss (2020)

  Најдобрите другарки, Миа и Мел, го живеат својот најдобар живот - претседателки се на својата компанија за козметички производи кои сами ја изградиле. Но, финансиски не можат да се снајдат баш, па мораат да ја...

 • Слуга
  U kinima od 13.2.20

  Слуга

  Holop (2019)

  Роден во богато семејство, младиот Григориј „Гриша“(Милош Биковиќ) е толку комфорен во својот начин на живот, што мисли дека е над законот. Кога оди предалеку со своите испади и се соочува со затворска казна, неговиот...

 • I Love Tropoja
  U kinima od 07.2.20

  I Love Tropoja

  I Love Tropoja (2020)

  Овој филм се фокусира на проблемите и драматичните ситуации кои се случуваат во градот Тропоја во северна Албанија. Едно момче со големи амбиции за својот живот, се надева дека наскоро ќе ја добие позицијата во...

 • Не си играј со оган
  U kinima od 30.1.20

  Не си играј со оган

  Playing with Fire (2019)

  Кога надзорникот од пожарната бригада и неговиот елитен тим на искусни пожарникари се обидуваат да спасат 3 деца од шумски пожар, тие сфаќаат дека ниеден тренинг не ги подготвил за најтешката работа до сега - чување...

 • Дулитл
  U kinima od 16.1.20

  Дулитл

  Dolittle (2020)

  Откако ја изгуби сопругата пред седум години, ексцентричниот Д-р Џон Дулитл (Downey), познат доктор и ветеринар од Англија на кралицата Викторија, се осамува зад високите ѕидови на куќата Дулитл само со својата...

 • Фалко
  U kinima od 16.1.20

  Фалко

  Falco (2019)

  Приказна за „Фалко Лацијан“, Хоук, славниот лик кој живеел ограбувајќи ги домовите на богатите Италијанци, една убава работна ноќ sвони по телефон и најавува дека ќе стане политичар, затоа што во округот Лежа по...

 • Диви и среќни
  U kinima od 16.1.20

  Диви и среќни

  Wildlings (2019)

  Младата Боријана сонува да стане шампион во мотоцикли, наместо тоа е разочарана разведена жена која се занимава со чистење домови. Мила сака да биде писателка, но пишува само мејлови и летоци во кол-центарот каде што...

 • Лоши момци засекогаш
  U kinima od 16.1.20

  Лоши момци засекогаш

  Bad Boys for Life (2020)

  Некогаш неразделните Маркус Барнет и Мајк Лаури се наоѓаат на различни места во животот - Маркус е полициски инспектор, а Мајк поминува низ средовечна криза. Додека се соочува со своите проблеми, Мајк е назначен да го...

 • Реџеп Иведик
  U kinima od 26.12.19

  Реџеп Иведик

  Recep İvedik 6 (2019)

  Откако пристигнуваат во Кенија и почнуваат со сафари турата, двајцата трапави другари се губат во саваната и се наоѓаат меѓу две ривалски племиња. Многу авантури го очекуваат Реџеп во оваанепозната и егзотична земја,...

 • Маскирани шпиони
  U kinima od 26.12.19

  Маскирани шпиони

  Spies in Disguise (2019)

  Супер шпионот Ленс Стерлинг(Вил Смит) и научникот Волтер Бекет(Том Холанд) се речиси скрос спротивни еден од друг. Ленс е елегантен и пријатен. Волтер...не е. Но кога настаните почнуваат да одат во обратна насока од...

 • Необични
  U kinima od 19.12.19

  Необични

  Hors normes (2019)

  Дваесет години Бруно и Малик живеат во одвоен свет, со аутистични деца и тинејџери. Нивното здружение обучува млади луѓе од опасните квартови да се грижат за оние кои се карактеризирани како „исклучиво комплексни“....

 • Џуманџи: Следното ниво
  U kinima od 12.12.19

  Џуманџи: Следното ниво

  Jumanji: The Next Level (2019)

  Во Џуманџи: Следното ниво, бандата е повторно заедно, но играта е сменета. Како што се враќаат повторно во Џуманџи, да спасат еден од нивните, така откриваат дека ништо не е како што очекуваат. Играчите ќе треба да...

 • Екипа
  U kinima od 05.12.19

  Екипа

  Ekipa (2019)

  По дербито, Здравко – ѕвездата на Партизан, неговиот братучед Клупа воедно и навивач на Ѕвезда и Стефко добар другар од детството наоѓаат италијанка. По лудата ноќ, тие како екипа одат да вратат долг кај Скаре, кој со...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.