poster

Аргајл

Argylle (2024)

Акција, Трилер, Mистерија, Комедија | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Matthew Vaughn

Каде да се погледне
Во кината од 1.2.24
Cineplexx
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7/10

Содржина

Ели Конвеј, интровертна шпионска романсиерка која ретко го напушта својот дом, е вовлечена во реалниот свет на шпионажата кога заплетот на нејзините книги малку премногу се приближува до активностите на злобниот подземен синдикат. Кога Ејден, шпион, се појавува за да ја спаси (така тој вели) од киднапирање или убиство (или и двете), Ели и нејзината сакана мачка Алфи се втурнати во таен свет каде што ништо и никој не е како што изгледа.

Слики

Аргајл

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.