КИНО

 • Битката за Мидвеј
  U kinima od 07.11.19

  Битката за Мидвеј

  Midway (2019)

  Епски спектакл за битката кај Мидвеј, главен пресврт на Пацифичкиот фронт во Втората светска војна. Битката кај Мидвеј била поморска битка во Втората светска војна помеѓу морнарицата на Јапонија и САД и се смета за...

 • Аполо 11
  U kinima od 27.6.19

  Аполо 11

  Apollo 11 (2019)

  Создаден благодарение на новооткриени снимки од 70 милиметарска филмска трака, и повеќе од 11.000 часови на несредени аудио снимки, Аполо 11 нѐ носи директно во срцето на најславната мисија на НАСА – онаа која за прв...

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.