КИНО

 • Љубовта сака случајности
  U kinima od 12.3.20

  Љубовта сака случајности

  Aşk Tesadüfleri Sever 2 (2020)

  „Љубовта сака случајности 2“, повторно ни кажува како судбината ѝ служи на вечната љубов на посебен начин. Овој филм ни ветува незаборавна љубовна приказна со случајности која ги надминува сите пречки, дури и време,...

 • Портрет на дамата во огнот
  U kinima od 27.2.20

  Портрет на дамата во огнот

  Portrait de la jeune fille en feu (2019)

  Франција, 1770 година. Сликарката Мариен добива нарачка за свадбен портрет на младата Елоиз. Елоиз треба да стапи во брак против своја воља, а Мариен мора да ја одигра улогата на нејзина најмена придружничка, да ја...

 • Малите жени
  U kinima od 23.1.20

  Малите жени

  Little Women (2019)

  Филм базиран на истоимената книга во која се пишува за животот на четирите сестри, Ејми, Џо, Бет и Мег и нивното растење во Америка по Граѓанската војна. Иако многу различни една од друга, сестрите Марч цврсто стојат...

 • Диви и среќни
  U kinima od 16.1.20

  Диви и среќни

  Wildlings (2019)

  Младата Боријана сонува да стане шампион во мотоцикли, наместо тоа е разочарана разведена жена која се занимава со чистење домови. Мила сака да биде писателка, но пишува само мејлови и летоци во кол-центарот каде што...

 • Минатиот Божиќ
  U kinima od 05.12.19

  Минатиот Божиќ

  Last Christmas (2019)

  Кејт ( Емилија Кларк) талка низ Лондон, следена од музиката на Џорџ Мајкл, донесувајќи многу лоши одлуки, што е иритирачка последица на тоа што е вработена како виленик во божиќна продавница која работи преку целата...

 • Граница
  U kinima od 30.5.19

  Граница

  Gräns (2018)

  Граничарката Тина има неверојатна способност да препознае криумчарење. Еден ден од траектот се симнува сомнителен човек, кој неможе да го прочита. Кога нема да успее да дознае што крие, таа се опседнува со него и...

 • И сонцето е ѕвезда
  U kinima od 23.5.19

  И сонцето е ѕвезда

  The Sun Is Also a Star (2019)

  Наташа е девојка која верува во науката и фактите. Не во судбината или во соништата кои никогаш нема да се остварат. Таа не е девојка која би се заљубила во некое слатко момче кое ќе го запознае низ преполните улици...

 • Аладин
  U kinima od 23.5.19

  Аладин

  Aladdin (2019)

  "Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата кој може да биде главен во одредувањето на нивната...

 • После сѐ
  U kinima od 18.4.19

  После сѐ

  After (2019)

  Посветената студентка и ќерка Теса Јанг, ја почнува првата година на колеџ со големи амбиции. Таа точно знае што сака да постигне и кој пат треба да го следи. Средениот живот ќе и се распадне како кула од карти кога...

 • Студена војна
  U kinima od 04.4.19

  Студена војна

  Zimna wojna (2018)

  Филмот СТУДЕНА ВОЈНА зборува за страствена љубовна приказна меѓу двајца љубовници од различна потекло и темперамент кои отпрвин изгледаат неспојливо, но судбината ги предодредила еден за друг. Сместен во време на...

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.