КИНО Страница 1

 • Невидливиот човек
  U kinima od 27.2.20

  Невидливиот човек

  The Invisible Man (2020)

  Заробена во насилна врска која ја контролира богат и брилијантен научник, Сесилија Кас ( Moss) бега среде ноќ и исчезнува, помогната од својата сестра ( Harriet Dyer), нивниот другар од детството ( Aldis Hodge) и...

 • Лоши момци засекогаш
  U kinima od 16.1.20

  Лоши момци засекогаш

  Bad Boys for Life (2020)

  Некогаш неразделните Маркус Барнет и Мајк Лаури се наоѓаат на различни места во животот - Маркус е полициски инспектор, а Мајк поминува низ средовечна криза. Додека се соочува со своите проблеми, Мајк е назначен да го...

 • Нож во грб
  U kinima od 28.11.19

  Нож во грб

  Knives Out (2019)

  Во овој филм, режисерот ѝ оддава почит на Агата Кристи, забавен, модерен крими филм каде сите се осомничени за убиството на патријархот на едно ексцентрично семејство. Кога познатиот новелист Харлан Тромби е пронајден...

 • Одбројување
  U kinima od 28.11.19

  Одбројување

  Countdown (2019)

  Кога една медицинска сестра симнува апликација која предвидува во кој момент некоја личност ќе умре, ѝ кажува дека има само уште 3 дена живот. Во исто време кога Часовникот откуцува а и некој ја следи, таа мора да...

 • Близнак
  U kinima od 10.10.19

  Близнак

  Gemini Man (2019)

  Хенри Броган е елитен убиец кој неочекувано станува мета на млад и мистериозен оперативец кој може да го предвиди секој негов потег. Филмот е режиран од оскаровецто Анг Ли, а продуценти се познатите Џери Брукхајмер,...

 • Џокер
  U kinima od 03.10.19

  Џокер

  Joker (2019)

  Во овој филм ќе дознаеме како настанал ликот на Џокер и како станал најголемиот страв и трепет во Готам Сити. Хоакин Феникс е Артур Флек, неуспешен комичар кој преку ден работи како кловн. Се чувствува неприфатен од...

 • Rambo:Last Blood
  U kinima od 26.9.19

  Rambo:Last Blood

  Rambo V: Last Blood (2019)

  Виетнамскиот ветеран Џон Рамбо(Силвестер Сталоне) преживеал многу потресни работи во својот живот. Сега, живее мирно, едноставно и во изолација. Во најновиот серијал на Рамбо, тој се бори против припадници на...

 • Ад Астра
  U kinima od 19.9.19

  Ад Астра

  Ad Astra (2019)

  Приказната го следи астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) кој патува до самиот раб на Сончевиот систем во потрага по неговиот исчезнат татко, кој исчезна како би ја разоткрил мистеријата што се заканува да го загрози...

 • Измамничките од Волстрит
  U kinima od 12.9.19

  Измамничките од Волстрит

  Hustlers (2019)

  Филмот го прати планот за освета на две вработени во стриптиз клуб, кои ги здружуваат силите против мажите од Волстрит кои се нивни клиенти. Дејството на филмот е инспирирано од напис во Њујорк Магазин, кој излезе во...

 • Плен
  U kinima od 11.7.19

  Плен

  Crawl (2019)

  Кога катастрофален ураган ќе ја погоди Флорида, Хали ќе ја игнорира наредбата за евакуација како би го пронашла татко и кој е исчезнат.

 • Анабела 3
  U kinima od 27.6.19

  Анабела 3

  Annabelle Comes Home (2019)

  Демонолозите, Ед и Лорејн одлучни се да ја сочуваат Анабела од уништување и да ја сместат во заклучена соба во нивната куќа. Нивниот план е да ја заштитат ставајќи ја на сигурно, во стаклена кутија, со свештенички...

 • Анна
  U kinima od 20.6.19

  Анна

  Anna (2019)

  Зад запрепастувачката убавина на топ моделот - Ана Полиат се кријат неверојатна моќ и вештини што ја прават една од најстрашните владини убијци.

 • Граница
  U kinima od 30.5.19

  Граница

  Gräns (2018)

  Граничарката Тина има неверојатна способност да препознае криумчарење. Еден ден од траектот се симнува сомнителен човек, кој неможе да го прочита. Кога нема да успее да дознае што крие, таа се опседнува со него и...

 • Брајтбурн
  U kinima od 23.5.19

  Брајтбурн

  Brightburn (2019)

  Што ако на Земјата слета дете од некој друг свет, но наместо да стане херој на човештвото, тој е нешто многу злобно? „Брајтбурн“ претставува субверзивен поглед на радикалниот нов жанр на суперхеројски хорори. Во...

 • Џон Вик 3: Парабелум
  U kinima od 16.5.19

  Џон Вик 3: Парабелум

  John Wick: Chapter 3 - Parabellum (2019)

  Убиецот Џон Вик е во бегство откако убива член на меѓународното здружение на атентатори. Со награда за неговата глава од 14 милиони долари, тој е мета на атентатори насекаде.

Почеток « 1 2 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.