КИНО

 • Напред
  U kinima od 05.3.20

  Напред

  Onward (2020)

  Сместен во современ измислен свет, двајца браќа тинејџери тргнуваат во потрага по магија и дали таа сѐ уште постои.

 • Маскирани шпиони
  U kinima od 26.12.19

  Маскирани шпиони

  Spies in Disguise (2019)

  Супер шпионот Ленс Стерлинг(Вил Смит) и научникот Волтер Бекет(Том Холанд) се речиси скрос спротивни еден од друг. Ленс е елегантен и пријатен. Волтер...не е. Но кога настаните почнуваат да одат во обратна насока од...

 • Снежното кралство 2
  U kinima od 21.11.19

  Снежното кралство 2

  Frozen II (2019)

  Ана, Елса, Кристоф и Олаф одат далеку во шумата за да ја дознаат вистината за античката мистерија на нивното царство.

 • Семејството Адамс
  U kinima od 07.11.19

  Семејството Адамс

  The Addams Family (2019)

  Ako ste mislili da je vaša obitelj čudna, razmislite još jednom. Pred vratima je jedna od najčudnijih, najneobičnijih i najstrašnijih obitelji svih vremena – obitelj Addams. Ovog listopada u kina dolazi animirana...

 • Загубениот Јети
  U kinima od 03.10.19

  Загубениот Јети

  Abominable (2019)

  DreamWorks Animation и Pearl Studio’s ни го претставуваат анимираниот филм ЗАГУБЕНИОТ ЈЕТИ и нѐ водат во епска авантура долга повеќе од 3000 километри, од улиците на еден кинески град до снежните пејзажи на Хималаите,...

 • Овчичката Шон: Фармагедон
  U kinima od 26.9.19

  Овчичката Шон: Фармагедон

  Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (2019)

  Кога вонземјанин со супер моќи доаѓа на Моси Ботом фармата, овцата Шон оди на мисија да ја испрати вонземјанката дома пред злобната организација може да ја зароби.

 • Тера Вили
  U kinima od 12.9.19

  Тера Вили

  Terra Willy: Planète inconnue (2019)

  По уништувањето на нивниот брод, младиот Вили е одвоен од неговите родители со кои патувал во вселената. Неговата резервна капсула слетува на дива и неистражена планета.

 • Тајниот агент Мјау
  U kinima od 29.8.19

  Тајниот агент Мјау

  Marnies Welt (2018)

  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има размазено како дете. Напуштена и далеку од дома по...

 • Филмот на лутите птици 2
  U kinima od 08.8.19

  Филмот на лутите птици 2

  The Angry Birds Movie 2 (2019)

  Агресивните птици од островот покриен со мраз, планираат да користат елаборирано оружје за да го уништат птичјиот и свинскиот начин на живот. По одбирањето на најдобрите и најсилните, птиците и прасињата доаѓаат со...

 • Кралот Лав
  U kinima od 18.7.19

  Кралот Лав

  The Lion King (2019)

  Сосема новите авантури на „Кралот Лав“ во африканската савана каде што се раѓа идниот крал. Но, не го прославуваат сите во кралството раѓањето на новото лавче. Симба мора да ги совлада предавството и трагедијата....

 • Приказна за играчките 4
  U kinima od 20.6.19

  Приказна за играчките 4

  Toy Story 4 (2019)

  Кога новата играчка наречена "Forky" ќе им се придружи на Вуди и на бандата, патувањето помеѓу старите и новите пријатели открива колку е голем светот за една играчка.

 • Тајниот живот на милениците 2
  U kinima od 06.6.19

  Тајниот живот на милениците 2

  The Secret Life of Pets 2 (2019)

  На големите плата се враќаат домашните миленици, кои веќе не развеселуваа во "Тајниот живот на милениците" пред две години. Филмот ја продолжува приказната за Макс и неговите пријатели, пратејќи го нивниот таен...

 • UglyDolls: Совршено несовршени
  U kinima od 09.5.19

  UglyDolls: Совршено несовршени

  UglyDolls (2019)

  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш дека кој си ти вистински е она што е најважно.

 • Чудесен парк
  U kinima od 18.4.19

  Чудесен парк

  Wonder Park (2019)

  Џун е мало девојче со голема фантазија и открива нешто неверојатно, дека забавниот парк од нејзините сништа е вистински. Но кога почнуваат проблеми, Џун и нејзините животински пријатели се обидуваат да го спасат...

 • Корги: Кралското куче со големо срце
  U kinima od 14.3.19

  Корги: Кралското куче со големо срце

  The Queen’s Corgi (2019)

  Рекс е мал немирко, но сепак е омиленото куче на британската кралица. Еден ден се губи во Лондон и се наоѓа во друштво на различни раси кучиња кои меѓусебно се караат и закачаат. За време на епското патување барајќи...

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.