ФИЛМОВИ Страница 1

 • Фантастични ѕверки и каде да се најдат

  вторник

  20.10.20

  15:05

  Фантастични ѕверки и каде да се најдат

  Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

  Врз основа на книгата на Џ. К. Ролинг, филмот ги следи авантурите на магизоологот Њут Шамандер во тајната заедница на вештерки и волшебници на Њујорк, седумдесет години пред Хари Потер да ја прочита својата книга во...

 • Кумот

  вторник

  20.10.20

  15:20

  Кумот

  THE BEST MAN (1999)

  Harperova autobiografija skoro je završena i njegova devojka Robin želi više pažnje. On je kum na venčanju svog prijatelja, sportiste Lensa. Harper odlazi u Njujork ranije (Robin će doći pred venčanje) kako bi se...

 • Леди Магбет

  вторник

  20.10.20

  16:00

  Леди Магбет

  Lady Macbeth (2016)

  Ruralna Engleska, 1865. godine. Katherine (Florence Pugh) zatočena je u braku bez ljubavi s dvostruko starijim i ogorčenim muškarcem te njegovom hladnom i bezosjećajnom obitelji. Međutim, nakon što se upusti u...

 • Ужасни шефови 2

  вторник

  20.10.20

  16:25

  Ужасни шефови 2

  Horrible Bosses 2 (2014)

  На Ник, Дејл и Курт им е доста некој друг да им биде шеф, па одлучуваат сами да си почнат бизнис. Но, еден итар инвеститор наскоро им прави големи проблеми. Изиграни и очајни и без правна помош, тројцата „надежни...

 • Животот нема правила

  вторник

  20.10.20

  16:30

  Животот нема правила

  The Cider House Rules (1999)

  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето познавање од медицината, па тој станува вешт но...

 • Штрумфови 2

  вторник

  20.10.20

  17:15

  Штрумфови 2

  Smurfs 2 (2013)

  Штрумфовите се здружуваат со своите човечки пријатели за да ја спасат Штрумфета, која е киднапирана од Гаргамел бидејќи знае магија што може да ги претвори најновите суштества на волшебникот, наречени Лошковци, во...

 • Че Гевара: повеќе од мит

  вторник

  20.10.20

  17:50

  Че Гевара: повеќе од мит

  Che Guevara: Beyond The Myth (2017)

  50 години по неговата смрт, дојдете на патување на кое се деконструира митот за херојскиот герилец со снимени сведоштва, претходно невидени документи и непознати архивски снимки.

 • Син на татко

  вторник

  20.10.20

  17:50

  Син на татко

  That's My Boy (2012)

  Doni je podizao svog sina Toda kao samohrani otac sve do njegovog 18. rođendana. Posle dugogodišnjeg neviđanja, Todov svet se ruši kad Doni dolazi neposredno pred njegovo venčanje. Dok je Tod (Endi Samberg) bio...

 • Тони Ердман

  вторник

  20.10.20

  17:55

  Тони Ердман

  Toni Erdmann (2016)

  Инес има сериозна работна позиција и шегите на татко и не и се допаѓаат воопшто..За да разберете запознајте го впечатливиот Тони Ердман..Ќе заслужи ли конечно место во животот на својата ќерка?

 • Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер

  вторник

  20.10.20

  19:00

  Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер

  Star Wars: The Rise of Skywalker (2019)

  Битката помеѓу Џедаите и Ситите доаѓа до возбудлива завршница во ова конечно поглавје на сагата за Скајвокер. Преостанатите членови на Отпорот се принудени да се соочат со минатото борејќи се со Првиот поредок уште...

 • „Емпајер рекордс"

  вторник

  20.10.20

  19:05

  „Емпајер рекордс"

  Empire Records (1995)

  24 часа од животите на младите вработени во „Емпајер рекордс" во кои сите пораснуваат и стануваат зрели млади лица со меѓусебна поддршка и со поддршка на управникот.

 • Живот со Пикасо

  вторник

  20.10.20

  21:00

  Живот со Пикасо

  Surviving Picasso (1996)

  Приказна за Франсоа Жило, единствената љубовница на Пабло Пикасо која била доволно силна за да ја издржи неговата жестока суровост и да продолжи да живее.

 • Уште еден среќен ден

  вторник

  20.10.20

  21:00

  Уште еден среќен ден

  Another Happy Day (2011)

  Porodični vikend ispunjen je emotivnim nagaznim minama za osetljivu Lynn dok pristiže na porodično imanje u čast venčanja njenog otuđenog najstarijeg sina Dylana u pratnji troje najmlađe dece. Lynnina nadanja u...

 • Вештачка интелигенција: ВИ

  вторник

  20.10.20

  21:00

  Вештачка интелигенција: ВИ

  Artificial Intelligence: AI (2001)

  Многу напреден прототип на дете-робот по име Дејвид е програмиран да покажува безусловна љубов. Кога неговото човечко семејство го напушта, Дејвид започнува опасна мисија да стане вистинско дете за одново да ја освои...

 • Враќање на мумијата

  вторник

  20.10.20

  21:05

  Враќање на мумијата

  The Mummy Returns (2001)

  Едно древно зло се ослободува кога проколнатата мумија повторно оживува со уште поголема моќ. Сега Рик и неговата жена Евелин тргнуваат во смел обид да го спасат својот син, а и светот. Во 1933 година поминуваат осум...

Почеток « 1 2 3 ... 31 32 33 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.