poster

Виша сила

Turist (2014)

Драма, Комедија | Шведска, Франција, Норвешка, Данска, Италија
Режисер: Ruben Östlund

рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 6.3/10
(10 гласови)

Содржина

Шведско семејство патува на француските Алпи за да ужива во неколкудневното скијање. За време на ручек во планинскиот ресторан, лавина ќе предизвика хаос.

Слики

Виша силаВиша силаMaywinMaywinВиша силаВиша силаВиша силаВиша силаВиша сила

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Лаки (2017)

  image
  Лаки је стари војни ветеран чврсто устаљених навика и ставова који живи у малом граду. Његову рутину нагло прекида незгода коју доживи у куќи, након чега схвата...
 • Десет у пола (2021)

  image
  Сарајево, свибањ 2021. године. Башчаршија се покушава опоравити од дуге и тешке пандемијске године. Пандемија још траје, али ипак – долази љето, постоји нада да...
 • Хана и нејзините сестри (1986)

  image
  Менхетенскиот мозаик на Вуди Ален, „ХАНА И НЕЈЗИНИТЕ СЕСТРИ“ ги разгледува животот, љубовта и неверството во еден тесно сплетен клан артисти. Хана (Миа Фароу)...
 • Создавањето на филмот „Плус еден" (2010)

  image
  Снимањето се случува во текот на фестивалот во Кан, каде нашиот јунак со својот филм ја исмева опседнатоста со познати личности, што е неизоставен дел од...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.