рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 5.3/10
(6 гласови)

Содржина

Може да се каже дека животот на Норвал (Илајџа Вуд) бил тежок. Како проблематично момче кое излегува од битката со алкохолот, тој живее заедно со мајка му. Кога добива неочекувано писмо од неговиот отуѓен татко кој бара да го посети, Норвал се качува на автобус и тргнува кон далечниот крајбрежен дом на татко му. Можеби обединувањето со татко му ќе му го донесе на Норвал емоционалното исполнување што му недостига. Но наскоро, тој забележува нешто чудно кај татко му, некое необично чувство поради непријатните коментари и можната преголема зависност од алкохол. Норвал набргу сфаќа дека неговите надежи за поврзување со татко му се осудени на пропаст. Наместо семејно обединување, нему му се случува вистински кошмар.

Слики

Дојди кај татоNoviy DiskNoviy DiskДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај татоДојди кај тато

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Откачено (2020)

  image
  Винс Вон и Кетрин Њутн играат во оваа хорор верзија на класичниот жанр за замена на тела што би можеле да го смислат само умовите зад „Среќен ден на смртта“:...
 • Они (2006)

  image
  Цлементина и Лукас живе у великој куќи далеко од очију градске вреве. Након романтичне вечери одлазе на спавање док их не пробуди необична бука. Убрзо схваќају да...
 • Паклени ред (2003)

  image
  Хит Леџер је Алекс Берније, свештеник тајног религијског реда. Он добија задатак да оде у Рим и истражи мистериозну смрт воѓе његовог реда, чије тело је пронаѓено...
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.