poster

Johanna Dohnal - Visionary of Feminism

Die Dohnal (2019)

Режисер: Sabine Derflinger

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10

Содржина

A testimony to Johanna Dohnal, a significant woman in Austrian politics and a role model for today's and coming generations.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Белуши (2020)

  image
  Године 2020. тешко је замислити колика је звезда био комичар и глумац Џона Белуши (Јохн Белусхи) негде на прелазу из седамдесетих у осамдесете године прошлог...
 • Шумахер (2021)

  image
  Followed by millions worldwide. His strong will and triumphant fight to win against all odds put Michael Schumacher at the centre of global attention. Michael...
 • Ејми (2015)

  image
  Филмот содржи досега невидени архивски снимки и ја раскажува нејзината трагична приказна со нејзини зборови. Ејми Вајнхаус почина на 27-годишна возраст, на 27...
 • 10 нешта кои треба да ги знаете за иднината (2017)

  image
  Во последните 50 години, Британија е променета до непрепознатливост, но на какви промени ќе бидеме сведоци во иднина? Оваа програма открива десет работи што треба...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.