poster

Посљедњи подвиг диверзанта Облака

Posljednji podvig diverzanta Oblaka (1978)

Режисер: Vatroslav Mimica

рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(12 гласови)

Содржина

Облак је ратни херој који се борио против фашиста у Шпањолској, а затим се придружио партизанима у борбама у Југославији. Његова куќа позната је као својеврсни музеј - сјеќање на његове подвиге. Но, у њеном окружју, које је некада било препуно малих обитељских куќа, саграѓени су небодери. Облак ускоро улази у сукоб с познатим ногометашем и одлучује подиќи тужбу против њега. Прима пријетње да ќе његова куќа бити идуќа која ќе се срушити, а на њену мјесту изградити небодер. Облак не одустаје и подузима одлучне потезе против такве нехумане корупције....

Слики

Посљедњи подвиг диверзанта Облака

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
 • Денови во облаците (2007)

  image
  Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел....
 • Rrugë të bardha (1974)

  image
 • RAIN MAN (1988)

  image
  Чарли Бабит, себичен јапи, останува без наследство кога неговиот татко остава огромно наследство на неговиот брат Рејмонд, човек со посебни потреби, додека на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.