рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 9.2/10
(209 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа неверојатна вистината приказна е адаптација на јапонската приказна за верниот пес Хачико. Секојдневно Хачико го следи својот сопственик на пат кон работа до железничката станица и го дочекува таму по завршувањето на работното време. За жал, едно утро сопственикот не заминува на работа... Но кучето продолжува да доаѓа на железничката станица секое утро и вечер во истото време следните девет години, чекејќи го сопственикот да се појави.

Слики

Хачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песотХачико: Приказна за песот

Прегледи


Прегледано од faros
вторник, 15 октомври 2019 22:38
Zaista dirljiv film.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Сутон (1982)

  image
  Марко Секуловиќ двадесет година провео је живеќи и радеќи у Америци. Након пензионисања се вратио у домовину и сада у Истри као остарели удовац брине о двоје...
 • Telefoni i një mëngjesi (1987)

  image
  A journalist, receives a threatening phone call one morning for not publishing an article. After that, the pressure of colleagues, family and ex-girlfriend...
 • ГРЕБНАТИНИ НА МАСАТА (1998)

  image
  Десетгодишната Дејзи по смртта на баба и заминува во посета кај грижливиот дедо, во чија обрасната градина открива мистериозна дрвена шупа. Шупата некогаш...
 • Патот за дома (2006)

  image
  Спенсер Крејн пристигнува од Њујорк до едно мало гратче во Флорида, каде што израснал. Баба му добила мозочен удар. Но, она што требало да личи на едноставна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.