Содржина

Новинарка Хопе Јенсен открива изванредну тајну иза феномена празника: ќупове пуне новца које су анонимно додиељене људима у невољи.

Слики

Божиќни ќуповиБожиќни ќуповиБожиќни ќуповиБожиќни ќуповиБожиќни ќуповиБожиќни ќуповиБожиќни ќуповиБожиќни ќупови

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Црно или бело (2014)

  image
  Вистинска приказна за дедото, кој ќе биде изненаден кога ќе треба да се грижи за својата сакана внука. Но мајката на нејзиниот татко ќе покрене парница за таа да...
 • Сезона мира у Паризу (1981)

  image
  У Паризу, који није ништа изгубио од своје некадашње поетичности, али је на један други начин доживео промену, заљубљени пар, млади Југословен и Францускиња, живе...
 • Заборавени (2014)

  image
  Џорџ е ментално заболен бездомник, кој веќе со години не е во состојба да го зачува работното место. Тој лута низ градот барајќи храна, алкохол и скривалиште, но...
 • Flutura in my cab (1988)

  image
  Tom Melgushi, wonders the streets drunk causing annoyance amongs the people. One day, the village teacher Flutura (butterfly) rides in his truck and in Tom's eyes...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.