Содржина

Во провокативното режисерско деби на Алис Вадингтон, младата Ума (Ема Робертс) се буди едно утро во Парадајс Хилс, првокласна институција што се наоѓа на осамен медитерански остров. Таму богатите семејства ги испраќаат своите ќерки за да станат совршени верзии на самите себе. Преку прилагодени методи кои вклучуваат бонтон, вокална подука, третмани за убавина, гимнастика и ограничена диета, сите физички и емоционални недостатоци се отстрануваат во рок од два месеци; трансформацијата е загарантирана. Ума наоѓа утеха и пријателство кај останатите жителки - Клои (Даниел Мекдоналд), Ју (Аквафина) и поп-ѕвездата Амарнa (Иза Гонзалес). Но, Ума наскоро ќе сфати дека зад целата таа убавина се крие мрачна тајна. Започнува трка со времето додека Ума и нејзините пријателки се обидуваат да избегаат...

Слики

Парадајс ХилсПарадајс ХилсПарадајс ХилсПарадајс ХилсПарадајс Хилс

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Нерв (2016)

  image
  Филм снимен според истоимениот роман на авторката Џин Рајан. Осмели се да играш! Трудољубивата средношколка Ви Делмонико живее според правилата и ретко се...
 • 2067. (2020)

  image
  Во 2067. година Земјата е на раб на пропаст. Откако со години не се преземало ништо во однос на климатските промени, растителниот живот е изумрен и има сѐ помалку...
 • Ѕвездени патеки 5: Крајната граница (1989)

  image
  Кирк, Мекој и Спок мораќе да прекину свој заслужени одмор и хитно се укрцају на свемирски брод Ентерпрајз како би смирили кризу насталу окупацијом планете мира....
 • Зора на преживеаните (2009)

  image
  Едвард Далтон е истражувач во годината 2019 во која една непозната чума го има претворено светското население во вампири. Додека човечката популација се наближува...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.