СОДРЖИНА

Овој документарец се фокусира на трансвеститската култура преку обновувањето на „Вигсток“, годишниот фестивал на трансвестити во Њујорк. Филмот ни го прикажува враќањето на „Вигсток“ по 13 години.
Овој документарец се фокусира на трансвеститската култура преку обновувањето на „Вигсток“, годишниот фестивал на трансвестити во Њујорк, каде што учествуваат познатиот трансвестит Лејди Бани и водителот Нил Патрик Херис. Документарецот се фокусира на враќањето на „Вигсток“ по 13 години од последниот фестивал во 2005 година и ни прикажува архивски снимки, ексклузивни домашни снимки и широка лепеза на ликови од трансвеститската сцена пред фестивалот во 2018 година, а ни го прикажува и културното значење на денешната ЛГБТК заедница.

Слики

ПерикаПерикаПерикаПерика

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Cowspiracy: The Sustainability Secret (2014)

  image
  Follow the shocking, yet humorous, journey of an aspiring environmentalist, as he daringly seeks to find the real solution to the most pressing environmental...
 • Игра лавова (2013)

  image
  Један од осам лавова доживи зрело доба, а мужјаци који одрасту боре се за опстанак и право на чопор. Сваки преживели се борио против глади, одраслих мужјака и...
 • Lagerfeld, the Kaiser of Fashion (2019)

  image
  A biography of the controversial fashion savant, creator of extraordinary fashion show sets, renowned photographer, and author of breathtaking books. Lagerfeld is...
 • Крајот на Сончевиот Систем (2016)

  image
  Астрономите го проучуваат Сончевиот Систем за да ја предвидат судбината на нашето Сонце и планетата на која живееме. Нивните предвидувања се оживеани во модел од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.