poster

Мртвите не умираат

The Dead Don't Die (2019)

Режисер: Jim Jarmusch

рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 6/10
(7 гласови)

Содржина

Со најголемата екипа со зомби-ликови досега собрана, која ги вклучува Бил Мари, Адам Драјвер и Тилда Свинтон, овој непредвидлив хорор/комедија го наоѓа заспаниот мал град Центервил опкружен со низа чудни настани. Никој не предвидува дека најчудно од сè ќе биде тоа што ордата живи мртовци што го мачи градот и неговите граѓани мора да се бори со нив за опстанок.

Прегледи


Прегледано од Dulco
понеделник, 23 октомври 2023 05:31
Yo amo esta pelicula es el papa de los zombis 1a
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Препораки
 • Параненормална активност (2013)

  image
  Погледнете ја смешната пародија на познатите хорор филмови како „Паранормална активност“ и „Последниот егзорцизам“, коишто на многумина им внесоа страв во коски!...
 • Стан Хелсинг (2009)

  image
  Ноќта на Халовин, вработен во изнајмувачница на филмови Стан Хелсинг мора да го спаси гратчето од шест, најстрашни во историјата на кинематографијата, монструми...
 • ДВА СВЕТА (2007)

  image
  Француски трговец патува низ времето и ослободува угнетувани племиња во друг свет.
 • Адамсови (1991)

  image
  Измамници планираат да ограбат ексцентрично семејство со помош на соучесник што тврди дека им е одамна изгубен роднина.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.