poster

Момче на бурата

Storm Boy (2019)

Драма, Семеен, Акција | Австралија
Режисер: Shawn Seet

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.9/10
(13 гласови)

Содржина

Приказна заснована на безвремената австралиска приказна на Колин Тила за едно најнеобично, но безусловно пријателство. Главната улога ја толкува добитникот на Оскар, Џефри Раш.
Приказната започнува кога Мајкл Кингли, успешен пензиониран бизнисмен и дедо, почнува на својата внука да ѝ ја раскажува приказната од своето детство. Приказна за момчето кое живеело со својот татко на изолиран остров во Јужна Австралија и за неговата поврзаност со еден пеликан, кого момчето го спасило и кој засекогаш му го променил животот. Нивните прекрасни авантури и посебната меѓусебна врска извршиле длабоко влијание врз сè што му се случувало во иднина и му дале сила да продолжи да се бори низ животот.

Слики

Момче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на буратаМомче на бурата

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Хајди (2015)

  image
  Омилената приказна за Хајди пристигнува и на големите екрани! Со повеќе од десет милиони продадени книги широко во светот, преведена на повеќе од десет јазици,...
 • Приказната за сирената (2017)

  image
  Модерна бајка за Рајан, дванаесетгодишно девојче приморано да се пресели со својот татко во малата приморска населба каде што е роден, каде што ќе живее со Арт,...
 • Windstorm (2013)

  image
  East wind - Together we are free is the incomparably beautiful history of bad schoolgirl Mika, which not only learns in the summer holidays, that she is a good...
 • Monica and Friends: Lessons (2021)

  image
  Monica and friends try to play hooky and it backfires. Now, they must face the consequences throughout a journey where they must learn valuable lessons about the...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.