рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(5 гласови)

Содржина

11-годишната Лили може да разговара со животните! Ова е тајна што не треба да ја знае никој освен нејзините родители. Нејзиниот посебен талент предизвикал доволно проблеми во минатото и поради тоа семејството мора повторно да се сели. Лили ветува дека ќе ја чува тајната за себе кога ќе се преселат во новиот дом, но тој план малку се менува откако открива дека злобниот крадец на животни го краде слончето Рони од локалната зоолошка градина. Заедно со нејзиниот пријател Јаков, Лили тргнува во возбудлива авантура за спасување на Рони и на другите животни.

Слики

Малата госпоѓица ДулитлМалата госпоѓица ДулитлМалата госпоѓица ДулитлМалата госпоѓица ДулитлМалата госпоѓица ДулитлМалата госпоѓица ДулитлМалата госпоѓица Дулитл

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Јесмо ли готови ? (2007)

  image
  Када Ник Персонс доведе своју нову супругу Сузану и њено двоје деце да би живели заједно у његовом стану, убрзо му постаје јасно да у стану једноставно нема...
 • Давид и вилењаци (2021)

  image
  Christmas is drawing near, but it’s not a happy time for David. After moving to a big city, his parents have been bogged down with work and forgotten the meaning...
 • Руби и Квентин (2003)

  image
  Квентин излуѓује све око себе и завршава у затвору делеќи ќелију са окорелим и ќутљивим лоповом Рубијем. Након неког времена Квентин заволи Рубија. Сплетом...
 • Веќе од живота (1996)

  image
  Јацк Цорцоран, по занимању аниматор, храбар је у суочавању с туѓим али неспособан кад се ради о њему. Животом му управљају заручница и мајка а његов агент Wалтер...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.