СОДРЖИНА

Кога Бред (Бен Стилер) го придружува син му на колеџ на Источниот Брег, посетата предизвикува криза на доверба. Бред има успешна кариера и удобен живот, но тоа не е она што го посакувал кога бил на колеџ.
Кога Бред Слоан (Бен Стилер) го придружува син му на колеџ на Источниот Брег, посетата предизвикува криза на доверба во оваа слатко-горчлива комедија. Бред има успешна кариера и удобен живот во Сакраменто, каде што живее со својата добродушна жена Мелани и со нивниот музички надарен син Трој, но тоа не е она што го посакувал кога бил на колеџ. Покажувајќи му го Бостон на Трој, каде што Бред одел на универзитет, тој постојано си го споредува животот со животите на неговите четворица факултетски колеги: холивудска ѕвезда, основач на инвестициски фонд, технолошки претприемач, како и политички аналитичар и познат автор. Замислувајќи ги нивните богати и гламурозни животи, тој се чуди дали некогаш ќе го постигне тоа. Но кога околностите го принудуваат да се сретне со своите бивши пријатели, Бред почнува да се запрашува дали навистина доживеал неуспех или, на некој начин, тој е најуспешен од сите нив.

Слики

Статусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на Бред

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брилијантин (1978)

  среда
  image
  Во Калифорнија од 1959-тата шармерот Дени (Траволта) и Австралијанката Сенди (Њутон-Џон) се вљубени. Поминуваат време на плажата, а кога се враќаат на училиште,...
 • Легенда Ал, Џона и Џека (2002)

  среда
  image
  Ал Царусо (Алдо), Јохн Гресцо (Гиованни) и Јацк Аморусо (Гиацомо) три су гангстера који раде за породицу Геновесе. Меѓутим, њихов рад редовно изазива главобоље, а...
 • Бери Мундеј (2010)

  среда
  image
  Првенецот на независниот филмаџија Крис Д'Ариенц е романтична комедија, која не само што ќе ве насмее, туку и искрено ќе ве трогне. Приказна за забошотувачот и...
 • Ибица (2019)

  среда
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.