Содржина

Кога Бред (Бен Стилер) го придружува син му на колеџ на Источниот Брег, посетата предизвикува криза на доверба. Бред има успешна кариера и удобен живот, но тоа не е она што го посакувал кога бил на колеџ.
Кога Бред Слоан (Бен Стилер) го придружува син му на колеџ на Источниот Брег, посетата предизвикува криза на доверба во оваа слатко-горчлива комедија. Бред има успешна кариера и удобен живот во Сакраменто, каде што живее со својата добродушна жена Мелани и со нивниот музички надарен син Трој, но тоа не е она што го посакувал кога бил на колеџ. Покажувајќи му го Бостон на Трој, каде што Бред одел на универзитет, тој постојано си го споредува животот со животите на неговите четворица факултетски колеги: холивудска ѕвезда, основач на инвестициски фонд, технолошки претприемач, како и политички аналитичар и познат автор. Замислувајќи ги нивните богати и гламурозни животи, тој се чуди дали некогаш ќе го постигне тоа. Но кога околностите го принудуваат да се сретне со своите бивши пријатели, Бред почнува да се запрашува дали навистина доживеал неуспех или, на некој начин, тој е најуспешен од сите нив.

Слики

Статусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на БредСтатусот на Бред

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Клео од 5 до 7 (1962)

  image
  Клео (Корин Маршанд), млада, згодна и обично безгрижна пејачка со неколку хит синглови на свое име, нервозно ги чека резултатите од неодамнешната биопсија. Таа се...
 • Молчи и пеј (2006)

  image
  Група мажи кои на факултет имале акапелна група, се собираат после петнаесет години, за да настапат на венчавката на својот пријател, каде што откриваат колку се...
 • Клуб на милионери (2018)

  image
  Под водство на својот колега Џо Хант (А. Елгорт), група момчиња од добро ситуирани семејства во Лос Анџелес во 1980-тите, смислува план како набрзина да се...
 • Hotel Bleu (2016)

  image
  A down and out stand-up comedian finds refuge at Hotel Bleu, forging an off-beat partnership with a charismatic trumpet player half her age.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.