poster

Тага и среќа

Sorg og glæde (2013)

драма | Данска
Режисер: Nils Malmros
FilmBox Extra RS | 29.7.22 | 02:05

рејтинг: 7.0/10

СОДРЖИНА

Режисерот Јоханс и неговата сопруга, учителката Син, ја доживуваат најголемата несреќа и тага која човек може да ја замисли. Сепак, без никаква надеж, тие се обидуваат да ја зачуваат зрелата двострана љубов, како би продолжиле со животот после смртта. Нилс Малмрос, еден од најважните дански режисери, за време на минатите четириесет години, неговите ликови секогаш имале силни автобиографски елементи. Филмот „Радост и тага“, со кој најмногу се идентификува, не е исклучок.

Слики

Тага и среќа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечер (2007)

  денес
  image
  Драма која ги испитува романтичното минато и емоционалната сегашност на Ен Грант и нејзините ќерки, Констанс и Нина.
 • Ljubov (2012)

  денес
  image
  Жорж и Ан, су пензионисани професори музике. Обоје у својим осамдесетим, имали су добар и квалитетан живот, што можемо да видимо из кадрова њиховог раскошног иако...
 • Далеку од светскиот метеж (2015)

  денес
  image
  Врз основа на литературната класика од Томас Харди, „Далеку од светскиот метеж е приказна за Батшиба Евердин (Кери Малиган), независна и енергична млада жена која...
 • Искупување во Шошенк (1994)

  денес
  image
  Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.