poster

Холивудски пљачкаш

Electric Slide (2014)

Режисер: Tristan Patterson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.7/10

Содржина

Напети крими-трилер снимљен према истинитој причи. Лос Ангелес, 1980-их. Еддие Додсон (Јим Стургесс) каризматичан је и шармантан трговац антикним намјештајем, чија су клијентела богати и славни, те и сам живи на високој нози, изнад својих могуќности, посуѓујуќи новац на све стране. Када упозна лијепу Паулине (Исабел Луцас), одмах започињу страствену везу и заједнички проживљују своје луксузне снове - све док каматари не почну вршити притисак на Еддиеја због великих дугова. Атрактивни пар закључује да је једино рјешење њихових проблема да почну пљачкати банке...

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Капетан Филипс (2013)

  image
  „Капетан Филипс претставува повеќеслојно истражување за киднапирањето на транспортниот брод на САД, „Мерск Алабама од страна на еден екипаж од сомалиски пирати во...
 • Со крената глава (1973)

  image
  Според вистинитите настани од животот на шерифот од Тенеси, Буфорд Пусер, кој речиси сам ги исчисти криминалот и корупцијата од својот мал град, но плати лична...
 • Година на насилство (2014)

  image
  Трилер сместен во Њујорк во зимата 1981 година, година во која во Големото Јаболко е забележана најголемата стапка на криминал и насилство во историјата на...
 • Honest thief (2020)

  image
  Озлогласен крадец, се пријавува самиот во полиција за да може конечно да води чесен живот. Но, работите не одат според планот, двајца агенти од ФБИ го измамуваат.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.