Содржина

У томе му помаже озбиљни и углаѓени Вилингем (Питер О'Тул). На жалост, добри момак Ралф нема нимало талента за енглески стил у политици и опхоѓењу, све што ради, ради трапаво и неприкладно и због тога упада из невоље у невољу.

Слики

Краљ РалфКраљ РалфКраљ РалфКраљ Ралф

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ти, глупав човеку (2002)

  image
  Овен е романтичар, во врска со површната и намуртена Клои која набргу го изневерува и остава. Овен почнува да се самосожалува, а наскоро мора да оди на свадба на...
 • Како се припремити за првог унука (1951)

  image
  Кад уморан једне вечери послије крститки свог првог унука сједне и коначно пронаѓе мало мира, добродушни Станлеy Т. Банкс (С. Трацy) одлучи нам испричати како је...
 • Градска девојка (2009)

  image
  Луси Хил (Оскаровката Рене Зелвегер) има успешен и речиси совршен живот - живее во луксузен стан во Мајами Бич, има врвна кариера како извршна директорка во...
 • Војна на невестите (2009)

  image
  Лив (Кејт Хадсон) и Ема (Ен Хатавеј) се најдобри пријателки кои уште од детството си го планираат секој детаљ од своите венчавки. На врвот на нивните невестински...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.