рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(37 гласови)

епизода: War (1970)

Содржина

Филм је снимљен највеќим делом на локацијама у некадашњој Југославији, у околини Новог Сада и у Истри. Југословенска армија је у то време још увек имала велику количину Шерман тенкова.

Слики

Келијеви хероји - Злато за одважнеКелијеви хероји - Злато за одважнеКелијеви хероји - Злато за одважнеКелијеви хероји - Злато за одважнеКелијеви хероји - Злато за одважнеКелијеви хероји - Злато за одважнеКелијеви хероји - Злато за одважнеКелијеви хероји - Злато за одважнеКелијеви хероји - Злато за одважне

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Амбициозна русокоса (2008)

  image
  Кога Меган Валентајн (Џ. Симстон), ѕвезда на симпатични тинејџерски филмови одеднаш ќе банкротира, посрамена е пред јавноста. Откако ќе доживее сообраќајна...
 • Мускетарите на кралот (2018)

  image
  Мускетарите Д'Артањан, Портос, Арамис и Атос, прикажани во самопоироничен стил, влегуваат во серија авантури за да го спасат кралот Луј XIV.
 • Пријатељство (2010)

  image
  Њемачка, 1989. Зид је управо пао, Давид Хасселхофф пјева на Бранденбуршким вратима, а цијелим Берлином влада узбуѓење. Веит и његов пријатељ Том планирају...
 • Година прва (2009)

  image
  Кога двајца мрзеливи ловџии-собирачи ќе ги избркаат од примитивното село, тие тргаат на незаборавно патување по стариот свет.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.