poster

Подељен

Split (2016)

Трилер, Xорор, Mистерија | САД, Јапонија
Режисер: M. Night Shyamalan

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(23 гласови)

Содржина

Иако је Кевину (Јамес МцАвоy) његов психијатар, др Флетцхер (Беттy Буцклеy) потврдила да има 23 различите личности, остаје још увек упитно која личност доминира над осталима. Приморан да отме три тинејџерке, педвоѓене тврдоглавом Цасеy (Анyа Таyлор-Јоy), Кевин покреќе рат за опстанак меѓу собом и свим личностима у себи - као и свима око себе.

Слики

ПодељенПодељенПодељенПодељенПодељенПодељенПодељен

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Кутија за играчке (2018)

  image
  Породица креќе на путовање по пустињи кампером који се поквари далеко у врелој пустари. Убрзо схватају да кампер крије језиву тајну и да смрт чека једно по једно.
 • Пун месец (1996)

  image
  Борба једног човека да сакрије проклетство које крије у себи... и његов задњи покушај да га се ослободи помоќу љубави његове породице. Али кад изгледа да губи...
 • Покана за пекол (2022)

  image
  На една млада жена ѝ се додоворувааат и таа се заљубува, но набрзо сфаќа дека има некоја злобна завера.
 • Икс (2022)

  image
  Убиствениот хорор на писателот и режисер Ти Вест ја раскажува приказната за екипа на филмови за возрасни од 1970-тите која оди на оддалечена фарма во Тексас за да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.