poster

Утврдување на смртта

Determination of Death (2002)

Режисер: Michael Miller
FilmBox Extra RS | 17.2.23 | 17:25

Оценка на корисникот: 5.4/10
(199 гласови)

СОДРЖИНА

Како би побегнал од големите коцкарски долгови, одбивниот Рис Вилијамс одлучува да ја смисли сопствената смрт, со помош на долгогодишната сопатничка, сопругата Кејти. Кога Рис „умира“, Кејти наследува пет милиони долари од осигурителната полиса, што ќе им помогне да ги отплатат долговите и ќе започнат нов живот на друго место. Но, дали е можно измамата да тргне кон лошо, а Рис навистина да заврши мртов? Роднината на Рис, Џини, би можела да обезбеди валидни информации за агентите од осигурувањето, Логан и Мек, од кои еден е заљубен во Кејти.

Слики

Утврдување на смртта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралство на животните (2010)

  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Изправителен дом (2010)

  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
 • Правила улица (2007)

  image
  Пратимо тројицу мушкараца у Брооклyну 1980-их година на различитим странама закона. Један је пао под чари врло моќног гангстера, други је одабрао поштени али...
 • Напуљски намесник (2019)

  image
  Антонио Барацано је млади, енергични и тетовирани “човек од части”, који себе зове “градоначелник” Рионе Санита, који игра по својим правилима; очинска фигура...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.