poster

Утврдување на смртта

Determination of Death (2002)

Режисер: Michael Miller
FilmBox Extra RS | 4.11.21 | 01:45

рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Како би побегнал од големите коцкарски долгови, одбивниот Рис Вилијамс одлучува да ја смисли сопствената смрт, со помош на долгогодишната сопатничка, сопругата Кејти. Кога Рис „умира“, Кејти наследува пет милиони долари од осигурителната полиса, што ќе им помогне да ги отплатат долговите и ќе започнат нов живот на друго место. Но, дали е можно измамата да тргне кон лошо, а Рис навистина да заврши мртов? Роднината на Рис, Џини, би можела да обезбеди валидни информации за агентите од осигурувањето, Логан и Мек, од кои еден е заљубен во Кејти.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фалсификатор (2014)

  денес
  image
  У овом напетом и дирљивом трилеру, Џон Траволта глуми уметника који је целог живота свој невероватан таленат користио на потпуно погрешне, најчешќе илегалне...
 • Саботажа (1936)

  денес
  image
  Верлок је члан стране групе терориста која спрема саботаже у Лондону, а његова породица о томе не зна ништа. Скотланд Јард му је на трагу...
 • Лагите кои ги кажуваме (2017)

  денес
  image
  По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу...
 • Пољуби девојке (1997)

  денес
  image
  Амерички играни филм снимљен 1997. године у режији Гарија Фледера. Темељи се на истоименом роману Џејмса Патерсона, другом из серије о форензичком психологу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.