рејтинг: 4.5/10
Оценка на корисникот: 4.7/10
(6 гласови)

Содржина

Лери Геј е најдобриот стјуард на светот, исклучително популарен кај дамите, освојувач на бројни награди за својата работа и за своите вештини, со еден збор тој е навистина исклучителен работник на Федерејтед Ерлајнс.
Кога Федерејтед Ерлајнс ќе одлучи да го замени својот кабински екипаж со заводливиот робот-стјуардеса Стјуардрушка 200, Лери е избран од страна на синдикатот да биде претставник на вработените, кој треба да докаже дека луѓето се незаменливи како екипаж.
Со поддршка на својот пријател Нејтан, Лери се обидува да се смири со жената што некогаш ја сакал и ја изгубил, а тајната што ќе ја открие ќе му го заврти светот наопаку.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • An Italian Name (2015)

  image
  Paolo and his wife are waiting a baby and deciding his name, but it seems that Paolo's family and friends don't really like the chosen name.
 • Кога љубовта ќе удри в глава (2013)

  image
  Средовечниот и разведен Ричард Џонс (Пирс Броснан) со нетрпение го очекува безгрижниот пензионерски живот што му претстои. Но на последниот ден на работа, открива...
 • Десет љубовни правила (2012)

  image
  Татко женкар го учи трапавиот син на финтите на заведување: десет докажани правила на кои ќе падне секоја жена. Меѓутоа, резултатите не се такви какви што ги...
 • Ортаци (1988)

  image
  Прича о малим људима који своју егзистенцију покушавају да обезбеде по периферији великог града, у миљеу пијачног "поsемља", сумњивих приватних иницијатива,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.