poster

Господар на прстените: Враќање на кралот

The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

Режисер: Peter Jackson

рејтинг: 9.0/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(162 гласови)

Содржина

Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот, а моќните древни сили на Светлината и Темнината се натпреваруваат да го одредат исходот, еден член на Дружината на прстените станува благороднички наследник на тронот на Кралевите на Луѓето. Целата надеж за триумф врз злото лежи во храбриот хобит Фродо, кој придружуван само од својот верен пријател Сем и одвратниот злобен Голум, навлегува длабоко во мрачното срце на Мордор во оваа навидум невозможна мисија да го уништи Прстенот на Моќта.

Слики

Господар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралотГосподар на прстените: Враќање на кралот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Снежана и ловецот (2012)

  image
  Од продуцентот на „Алиса во Земјата на чудата пристигнува нова визија што ја претвора легендарната приказна во акционо-авантуристички епски филм. Злобната кралица...
 • Гладијатор (2000)

  image
  Кога бестрашниот и почитуван римски генерал Максим (Расел Кроу) е предаден, а неговото семејство е убиено од страна на корумпираниот син на императорот, Комод...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.