рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Цлаwдеен је права љубитељица моде, а кад сазна да има прилику отиќи на Сцарис: Град Чудеса, она полуди. Тамо Цлаwдеен студира моду са својим најбољим пријатељима из Монстер Хигха. Не само да јој студирање иде јако добро, веќ јој њезина -Монателла Гхостиер стварно од велике помоќи, а она упознаје Цлаwдеен са људима попут Цатрине ДеМеw, Јинафире Лонг и Скелита Цалаверас.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Мој мали пони: Девојке из Еквестрије (2013)

  денес
  image
  Тwилигхт Спаркле и њени пријатељи се такмиче у Борби бендова на приредби талената "Догаѓај гриве" у Гимназији Кантерлот против супарнице Адагио Даззле и њеног...
 • Јакоб, Мими и кучињата што зборуваат (2019)

  денес
  image
  Јакоб и братучетката Мими се спријателуваат со Бос, водач на глутница кучиња што зборуваат. Заедно се обидуваат да го спасат локалниот парк од богатиот Лорд Пај...
 • Далеку (2019)

  денес
  image
  По мистериозен авионски пад, младо момче патува преку егзотичен остров на мотор, обидувајќи се да избега од мрачен дух и да се врати дома. Патем создава серија...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.