poster

Магичан

Magic (1978)

Режисер: Richard Attenborough

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10

Содржина

Чарлс Гребен једноставно није успео у свом првом покушају на професионалном пољу магије. Његов ментор каже да му требају бољи трикови да би успео у шоу бизнису. Годину дана касније, он се враќа као комбинација маѓионичара и човека који прича из стомака, и то све као лутка по имену Масти, и коначно постиже огроман успех...

Слики

Магичан

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Манос: Руке судбине (1966)

  image
  Обитељ на путовању наиѓе на загонетну куќу у којој живи човјек-сатир Торго. Када обитељ одлучи ту преноќити, мајка постане предмет пожуде Торга, али и његова...
 • Мотел (2007)

  image
  Када им се ауто поквари усред ничега, Дејвид и Ејми Фокс приморани су да преноќе у једином мотелу у околини. ТВ им је једина забава - све док не открију да су...
 • Тоа доаѓа ноќе (2017)

  image
  Замислете го крајот на светот. Сега замислете нешто полошо. Психолошкиот хорор трилер „Тоа доаѓа во ноќта“ се фокусира на еден тинејџер додека се бори со...
 • Вресок (1996)

  image
  По серија таинствени смртни случаи во еден мал град, група пријатели предводени од Сидни Прескот станува цел на еден маскиран убиец во хитот што го започна...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.