poster

Прољеќе Јанка Потлачека

Proljeće Janka Potlačeka (1988)

Драма | Југославија
Режисер: Vanča Kljaković

Оценка на корисникот: 8.2/10
(5 гласови)

Содржина

Живахни и симпатични умировљеник Потлачек (Данило Стојковиќ) измишља начин како повеќати своје приходе, а у томе му помаже млаѓахни умировљеник Франц (Звонимир Зоричиќ).

Слики

Прољеќе Јанка ПотлачекаПрољеќе Јанка ПотлачекаПрољеќе Јанка ПотлачекаПрољеќе Јанка ПотлачекаПрољеќе Јанка ПотлачекаПрољеќе Јанка ПотлачекаПрољеќе Јанка ПотлачекаПрољеќе Јанка Потлачека

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Kur zbardhi një ditë (1971)

  image
 • Денови во облаците (2007)

  image
  Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел....
 • Интервенција (2007)

  image
  Марк, порно ѕвезда која станува продуцент, е зависен од алкохол, дрога, коцка и секс. Џо е новозеландски комичар кој има проблеми со алкохолот, а Сара е поранешна...
 • Светска жена (2021)

  image
  Мари (Лоре Калами) е самохрана мајка и сексуална работничка во Стразбур; независна во приватниот живот и убедена во својата професија, таа е активен член на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.