Содржина

Љубовна приказна за средба на две залутани души. Бегајќи од ужасното минато, жената одлучува да ја помине ноќта кај нелегален емигрант. Тие двајца се заљубуваат еден во друг, но за брзо време ќе се соочат со неволјите.

Слики

Генијален живот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сосема лично (2009)

  image
  Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и љубовта...
 • Закон за децата (2017)

  image
  Сток имал само 26 години кога влегол во светот на ѕвездата Џејмс Дин, актерот со слободарски дух кој ја промени културата на носење костум во култура на носење...
 • После венчања (2019)

  image
  Оскаром награѓена глумица, Џулијен Мур, и за Оскара вишеструко номинована глумица, Мишел Вилијамс, главне су звезде римејка данског филма Афтер тхе wеддинг, који...
 • Умберто Д. (1952)

  image
  Ова неореалистичко ремек-дело на Виторио де Сика следи еден пензионер кој се труди да преживее за време на повоеното закрепнување на Италија. Умберто се бори за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.