poster

Трка за слава: Ауди против Ланчија

Race for Glory: Audi vs. Lancia (2024)

Трилер, Драма, Cпорт, Историски, Биографија, Mистерија | Италија, Обединетото Кралство, Ирска
Режисер: Stefano Mordini

Каде да се погледне
Во кината од 23.2.24
Cineplexx
рејтинг: 5.7/10

Содржина

Инспириран од вистински настани што се случија за време на жестокото ривалство помеѓу Германија (Ауди) и Италија (Ланча) на Светското првенство во рели во 1983 година.

Слики

Трка за слава: Ауди против ЛанчијаТрка за слава: Ауди против Ланчија

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.