It Came From Connemara!

It Came From Connemara! (2014)

Режисер: Brian Reddin

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10

Содржина

This documentary tells the unique story behind Roger Corman's film studio in Connemara. When Corman arrived in Ireland, he brought with him an unrivalled career, which guaranteed him a place in cinema history. This was the man who...

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.