рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.81/10
(70 гласови)

СОДРЖИНА

Во оваа комедија, Ема (Натали Портман) и Адам (Ештон Качер) се долгогодишни пријатели кои речиси го уништуваат својот однос со тоа што имаат секс едно утро. За да го заштитат своето пријателство, тие создаваат пакт за својата врска да ја одржат строго „без обврски“. „Без обврски“ значи без љубомора, без очекувања, без карање, без цвеќиња, без нежно зборување. Тоа значи дека можат да прават сè што сакаат, кога сакаат, на кое јавно место ќе посакаат, сè додека не се вљубат еден во друг. Прашањето е дали двајца пријатели можат да имаат секс без љубовта да им застане на патот. И може ли нивната врска да преживее?

Слики

Без обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврскиБез обврски

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Психо Гормен (2020)

  денес
  image
  Брат и сестра, Лук (Овен Мире) и Мими (Нита-Џоси Хана), несвесно васкрсну древног ванземаљског господара (Мет Нинабер) који је закопан у њиховом дворишту. Пар...
 • Дневникот на румот (2011)

  денес
  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Zonja nga qyteti (1976)

  денес
  image
  It is a comedy about an old albanian lady and her daughter who move from the city to a village. Her daughter falls in love while she is there but her mother...
 • Тони Ердман (2016)

  денес
  image
  Инес има сериозна работна позиција и шегите на татко и не и се допаѓаат воопшто..За да разберете запознајте го впечатливиот Тони Ердман..Ќе заслужи ли конечно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.