poster

Синот

The Son (2022)

драма | САД
Режисер: Florian Zeller

Каде да се погледне
Во кината од 16.2.23
Cineplexx
Оценка на корисникот: 7/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Предупредувачка приказна што следи едно семејство додека се бори да се обедини откако ќе се распадне. „Синот“ се фокусира на Питер (Хју Џекмен), чиј бурен живот со неговото доенче и нова партнерка Бет (Ванеса Кирби) се нарушува кога неговата поранешна сопруга Кејт (Лора Дерн) се појавува на неговата врата за да разговара за нивниот син Николас (Зен Мекграт) кој сега е тинејџер. Младиот човек со месеци не оди на училиште и е длабоко вознемирен. Питер се труди да се грижи за Николас како што би сакал неговиот татко (Ентони Хопкинс) да се грижел за него додека поминува време со неговото ново бебе, а на работа добива понуда за позиција од соништата во Вашингтон. Меѓутоа, посегнувајќи по минатото за да ги исправи своите грешки, тој губи од вид како да се задржи на Николас во сегашноста.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.