СОДРЖИНА

Припадничките на Делта сестринството се најпосветените и студентки и имаат најголеми шанси веднаш да ги добијат најплатените работи. Во ова сестринство, се е на највисоко ниво. Популарност - огромна. Неофицијално се најубави и ги имаат најзгодните момци. Официјално, немојте никогаш да ги нервирате.

Во студентскиот дом, бруцошот Кејти Паркер, позната како „премија“, успешна девојка за која се борат сите сестринства. Не е ни чудо. Нејзината мајка, Лати, го основала саканото сестринство Делта, со тогашната најдобра другарка, Самер. Секако, се смета дека Кејти ќе ја продолжи оставината на мајка си, а доминира сестринството Делта, во кое главно се разгалени и дотерани плавуши.

Слики

ВОЈНА НА СЕСТРИНСТВА

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Она ми је све (2019)

  петок
  image
  Када је Рафаел први пут срео Оливију у средњој школи, то је била љубав на први поглед. Након 10 година среќног брака и успешне каријере као писца бестселера,...
 • Песма о љубави (1937)

  петок
  image
  Плесач и воѓа бенда Террy Роонеy одлази у Холивуд да се искуша у филмској каријери, остављајуќи иза себе девојку, певачицу Риту. Упркос свесрдној подршци шефа...
 • Војна со дедо (2020)

  петок
  image
  Питер мора да се исели од својата соба кога се вселува дедо му кој неодамна останал вдовец. Питер смислува невидени итроштини за да го натера дедо му да му ја...
 • Ноќен живот (2020)

  петок
  image
  Барменот Мајло ја запознава жената од своите сништа Сани, па договара состанок со неа. Сѐ оди добро, но кога се појавува хаотичниот пријател на Мајло, Рензо,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.