рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(4 гласови)

Содржина

„Сите тие мали нешта“ е шармантна независна драма за наоѓањето пријателство кај најнеочекуваните луѓе и на најнеочекуваните места. Долгогодишниот водител на ТВ-квиз Џонатан Робинс, (Џејмс Фокнер), се прашува за својата смртност и наследство по скорешната смрт на близок пријател. Кога ќе дојде до неочекувано писмо од млад поддржувач, тој оди во американските шуми трагајќи по подлабока смисла на својот живот.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Последниот Вермер (2019)

  image
  Додека Џозеф Пилер (Клес Банг), холандски Евреин, се бори за Отпорот во време на Втората светска војна, духовитиот и шармантен познавач на уметноста Хан ван...
 • Та добра ноќ (2017)

  image
  Ралф, познати сценариста, сада у седамдесетим годинама живота и смртно болестан, покушава се помирити са сином Михаелом и олакшати живот својој много млаѓој...
 • Борег (2014)

  image
  Прича о две жене - једна Израелка, друга Палестинка, које су заробљене у својим световима. Након замене на контролном пункту, оне почињу да живе живот оне друге,...
 • Необразовани деликвенти (2010)

  image
  Да го запознаеме самоуверениот и трудољубивиот Џон Макгил, кој сонува да ја продолжи до сега успешната академска кариера. Но, на пристаништето има неволја....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.